Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

ITUC – tarptautinė profesinių sąjungų jaunimo vasaros stovykla (0)

2010 Liepos 14d.

2010 metų birželio 27 – liepos 1 dienomis Palangoje vyko jau šeštoji tarptautinė šiaurės rytų Europos profesinių sąjungų jaunimo vasaros stovykla. Joje dalyvavo daugiau 40 profesinių sąjungų jaunimas iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos, Rusijos, Moldovos, Švedijos. Kiekvienos šalies atstovai pristatinėjo savo šalį, profesinių sąjungų veiklą, bei per metus nuveiktus darbus.  Šioje stovykloje dalyvavo ir Vilniaus švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo „Žirmunėlio“ profsąjungos narė Sandra Stukaitė.

Šiais metais mums pasitaikė reta galimybė susipažinti su Tarptautinės profesinės sąjungos konfederacijos (ITUC) žmogaus bei profsąjungų teisių departamento atstove Nadine Thevenet iš Belgijos. Dalyvius ji informavo apie aktualius klausimus susijusius su profsąjungiečių teisėmis, padėtimi įvairiose pasaulio šalyse, PS narių persekiojimus, kankinimus, ir net žudimus už savo įsitikinimus ir jų veiklą.

Ji taip pat vadovavo darbo grupei, kuri aptarinėjo problemas su kuriomis susiduria profesinių sąjungų nariai. Daugelyje šalių jos panašios: nariai yra ignoruojami, jų nepriima į darbus, grasina atleidimais, kuriami  įvairūs įstatymai trukdantys įsteigti, bei įteisinti profsąjungų veiklą. Grupės darbo rezultatai atsispindėjo parengtose rekomendacijose: organizuoti profsąjunginio jaunimo forumą darbuotojų teisių tema, taip pat naudoti socialinius tinklus bei kurti nacionalinius profsąjungų teisės tinklus ginti jų teisėms.

ITUC jaunimo komiteto narys Aleksey Slyazin informavo dalyvius apie ITUC 2-ojo kongreso, kuris vyko Vankuveryje, Kanadoje rezultatus. Dalyviai taip pat supažindino vieni kitus su savo šalies tradicijomis, tradiciniais valgiais bei gėrimais. 

Kaip ir kiekvienais metais, buvo iškeltas klausimas: - “Ką reikėtų keisti, tobulinti kitais metais?”. Šis klausimas sukėlė nemažai diskusijų darbo grupėse. Vienas iš pasiūlymų buvo – “gal tai turėtų būti stovykla ruošianti lyderius, kurie vėliau savo žinias ir patirtį perduotų kitiems?”. Manau šis klausimas vertas apmąstymų, nes yra gana sudėtinga diskutuoti apie profsąjungų veiklą, dalintis patirtimi su žmonėmis,  turinčiais jau nemažą  patirtį profesinių sąjungų organizacijose, ir tik žengiančiais pirmuosius žingsnius joje.

Kokia gi vasaros stovykla be “Vasaros patrulio”?. Šiais metais jis vyko Klaipėdoje. Dirbantis jaunimas buvo informuojamas apie darbuotojų teises ir kviečiamas tapti profsąjungos nariais. “Vasaros patrulio“ dalyviai dėmesį sutelkė ties sezoninius darbus atliekančiu jaunimu, bei bendrovėmis, kuriose dirba daug jaunų darbuotojų.

LPSK Jaunimas delegacijos nariai asociacijos vardu dėkoja ilgamečiam šios mokyklos organizatoriui Sergejui Glovackui už jo išskirtinį dėmesį profsąjungų jaunimui ir galimybę mokytis bei tobulėti.
Labai džiaugiuosi, kad jaunimas dar nėra pamirštas. Buvimas profsąjungos nare man atvėrė galimybes tobulėti, susipažinti su kitų šalių atstovais, dalyvauti panašiuose renginiuose. Nuostabu matyti, kai tiek aktyvaus jaunimo vienija bendri tikslai ir noras kažką keisti...Dėkoju už galimybę prie to prisidėti.


Sandra Stukaitė, Vilniaus ŠDPSS “Žirmunėlis” profsąjungos narė
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.