Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Ar tikrai keliamos ir sprendžiamos visos specialiojo ugdymo problemos? (0)

2010 Balandžio 2d.

Kovo 9 d. LŠPS Šiaulių specialiųjų pedagogų profesinės sąjungos  atstovės, dalyvaudamos pasitarime LR švietimo ir mokslo ministerijoje, įteikė ministrui   G.Steponavičiui, viceministrui V.Baciui bei ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus vyriausiajai specialistei   T.Aidukienei, atsakingai už  specialiojo ugdymo darbo organizavimą ikimokyklinėje įstaigoje, adresuotą raštą. Rašte prašoma atkreipti  dėmesį į labai svarbią grandį specialiajame ugdyme – ikimokyklinių įstaigų logopedus – bei  sudaryti  galimybę atstovams dalyvauti logopedo darbą ikimokyklinėje įstaigoje reglamentuojančių dokumentų rengime.

Ikimokyklinio ugdymo logopedo darbo organizavimo problemų yra daug: per didelis  etatui  skiriamas vaikų skaičius, ydinga  darbo apmokėjimo tvarka (dėl kurios specialiesiems pedagogams darbo užmokestis sumažėjo dvigubai daugiau nei kitiems pedagogams), sudėtinga  vaikų specialiųjų ugdymosi poreikių įvertinimo  eiga, dokumentacijos gausa, menkas aprūpinimas darbo priemonėmis, atestacijos nuostatų nepritaikymas specialiesiems pedagogams ir kt.

Nors ministerijos darbuotojai žadėjo, kad visas šias specialiųjų pedagogų problemas spręs specialiai sudaryta darbo grupė, atsakymo į iškeltus klausimus  vis tebelaukiame.

Nors LŠPS negavo atsakymų iš p. T.Aidukienės, informacija apie visus specialiuosius pedagogus liečiančių dokumentų keitimo svarstymus vis pasiekia Šiaulių ikimokyklinių įstaigų logopedes. Ypač pribloškia, kad Ministerijos specialistai, įsipareigoję parengti Specialiosios pedagoginės pagalbos teikimo tvarkos aprašo pakeitimo projektą, bendrauja tik su pasirinktais kažkurios švietimo sektoriaus profesinės sąjungos ar vienos darbuotojų grupės atstovais.

Pasirodo, net ministro ir viceministro nuomonė dėl darbo grupių sudarymo nieko nereiškia: kažkas kažkur neva teikia siūlymus dėl Švietimo įstaigų darbuotojų ir kitų įstaigų pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašo pakeitimų, kažkam ŠMM specialistai pristato rengiamą Mokyklų struktūros programą, kažkas su kažkuo neva rengia naujos Specialiųjų poreikių asmenų sutrikimų klasifikacijos projektą, o  didžioji dauguma specialiųjų pedagogų, priklausančių didžiausiai švietimo profsąjungai, kažkodėl nieko apie tai nežino ir procese nedalyvauja, nes ŠMM informacija apie specialiųjų pedagogų darbo grupę įslaptinta. O gal tokia grupė tiesiog neegzistuoja?

Mūsų nuomone, ikimokyklinių įstaigų logopedų darbas yra specifinis, todėl  vienašališkai ir slaptai priiminėti sprendimus tokioje svarbioje srityje, kaip specialusis ikimokyklinis ugdymas, neleistina.

Daiva Kavaliauskienė
Šiaulių ŠPS l/d „Coliukė“ PS pirmininkė, logopedė

Daiva Kavaliauskienė LŠPS
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.