Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Vyriausybė žada taisyti ikimokyklinių įstaigų darbuotojų padėtį, kurioje jie atsidūrė dėl netinkamo finansavimo (0)

2010 Kovo 25d.

Po atkaklaus LŠMPS Federacijos ikimokyklinių įstaigų darbuotojų profsąjungos  spaudimo, LR Vyriausybė pagaliau ėmė domėtis nepakankama šios švietimo sektoriaus grandies finansavimo problema:  kovo 24 d.  LR Premjero kancleris D.Matulionis ir Švietimo ministras G.Steponavičius surengė pirmąjį dėl ikimokyklinio ugdymo finansavimo problemos sprendimo suinteresuotų šalių pasitarimą Vyriausybėje. Dalyvavo LR Premjero, Finansų ministerijos, Švietimo ir mokslo ministerijos, Savivaldybių asociacijos, Lietuvos ikimokyklinių įstaigų vadovų asociacijos ir švietimo sektoriaus profesinių sąjungų atstovai.
 
Buvo išklausyta visų šalių nuomonė dėl ikimokyklinių įstaigų finansavimo problemų priežasčių ir prašoma teikti pasiūlymus, kaip šią problemą būtų galima kuo skubiau spręsti.

Finansų ministerijos atstovai įpareigoti, perskirstant savivaldybėms LR biudžeto viršplanines lėšas, rekomenduoti kuo daugiau lėšų skirti ikimokyklinių įstaigų darbuotojų atlyginimų fondui, Savivaldybių asociacija įpareigota su savivaldybių merais aptarti situaciją ir ieškoti daugiau galimybių finansuoti ikimokyklines įstaigas.

Švietimo ministerija parengė išsamią paraišką apie nepakankamo ikimokyklinių įstaigų finansavimo galimas pasekmes ir numatomas priemones padėčiai taisyti: ikimokyklinio krepšelio formavimą, papildomų lėšų paiešką, supaprastintų Higienos normų diegimą ir t.t.; taip pat pateikė visų LR savivaldybių duomenis apie finansų  trūkumą ikimokyklinių įstaigų darbuotojų atlyginimams iki metų pabaigos (dokumentai pridedami).

LŠMPSF atstovės R.Osipavičiūtė, R.Jasmontienė ir D.Kavaliauskienė (Šiaulių ŠPS susivienijimas) klausė, kokiu būdu numatoma kontroliuoti savivaldybių administracijas, kad papildomos lėšos būtų skiriamos būtent ikimokyklinio sektoriaus darbuotojų atlyginimams,  ar tikrai  pakaks numatomo papildymo, kad žmonės nebebūtų verčiami eiti nemokamų atostogų ar dirbti neapmokamą darbą.

Ikimokyklinių įstaigų darbuotojų atstovės pastebėjo, kad visos  atsakingos valstybės ir savivaldybių institucijos nenoriai prisiima atsakomybės už šią problemą ir bando viena kitai deleguoti jos sprendimą. Akivaizdu, kad tolesnį šios problemos sprendimą  aktyviausiai turi kontroliuoti patys dirbantieji, jungdamiesi į stiprias profesines sąjungas. Todėl LŠMPSF nuolat pastebimas profesinių sąjungų augimas, kartu aktyvėja ir organizacijos veiklą šiame sektoriuje.

Darbo grupė dėl ikimokyklinių įstaigų problemų sprendimo tęs savo veiklą. LŠMPSF ir toliau aktyviai dalyvaus visose socialinio dialogo lygmenyse aktyviai gindama ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojų teisės ir interesus. Rytoj, kovo 26 d. Kaune vyks konferencija „Ikimokyklinių įstaigų problemos ir jų sprendimo galimybės Kauno mieste“. Kartu su Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos konsultantais, LR ŠMM ikimokyklinio ugdymo specialistais, Kauno m. savivaldybės administracijos atstovais, politikais, ikimokyklinių įstaigų vadovais, tėvų atstovais bus ieškomos Kauno m. vaikų ikimokyklinio ugdymo įstaigų problemų sprendimo galimybes.

LŠMPSF informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.