Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Specialieji pedagogai nebenori būti nustumti į šoną (2)

2009 Gruodžio 29d.
Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacija surengė apskrito stalo diskusiją švietimo įstaigų specialiesiems pedagogams. Diskusijoje dalyvavo Švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys, Vilniaus apskrities viršininkas Jonas Vasiliauskas, apskrities socialinių reikalų, švietimo ir kultūros departamento direktorius Vidmantas Vansavičius bei švietimo įstaigų spec. pedagogai, logopedai, psichologai ir kiti darbuotojų atstovai.

Pradedant diskusiją Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo (AŠDPS) pirmininkas Audrius Jurgelevičius apibrėžė diskusijos tikslus ir priežastis paskatinusias suorganizuoti tokį renginį. „Diskusijos tikslai – koncentruotai ir aiškiai įvardinti specialiųjų pedagogų problemas bei sukurti prielaidas problemų sprendimui ir numatyti kelius,“ - kalbėjo A. Jurgelevičius. Priežastis susirinkti – spec. pedagogų negarsiai reiškiama nuomonė paskęsta kitų problemų liūne.

Ukmergės švietimo darbuotojų susivienijimo pirmininkas, specialiosios mokyklos mokytojas Arūnas Rimkus suformulavo spec. pedagogų problemas: savivaldybėse ir mokyklose pirmiausiai taupyti pradedama nuo spec. pedagogų, tuo būdų atlyginimai sumažėjo drastiškai, sumažinta spec. pedagogų etatų, likusiems dirbti kolegoms gerokai išaugo darbo krūviai, sumažinti priedai, kurie išlygindavo spec. pedagogų ir mokytojų atlyginimų skirtumus, labai neaiški specialiųjų mokyklų ateitis.

Viceministras V. Bacys pasidžiaugė galimybe dalyvauti tokioje diskusijoje, nes daug procesų švietime vyksta tiesiog iš inercijos, nes taip kažkada „buvo nutarta“. „Turim susitarti dėl esminių principų ir pradėti keisti pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo aprašą,“- kalbėjo viceministras. Jis siūle diskutuoti ir apie kitus dalykus, bet labai koncentruotai, išgryninant vieną problemą.  „Kažin ar verta grįžti atgal į spec. poreikių vaikų integracijos pradžia? Gal verta sustoti apmąstyti ir įvertinti kas gerai, kas blogai, ištaisyti klaidas ir žengti į priekį? Nes galim niekur nenueiti,“- diskusijos dalyvius ragino V. Bacys.

Vilniaus apskrities viršininkas Jonas Vasiliauskas kalbėjo apie specialiųjų mokyklų likimą panaikinus apskritis. Pasikeitimų nepavyks išvengti, neišvengsim ir kai kurių mokyklų uždarymo. Tačiau, jei visame procese aktyviai dalyvaus, teiks siūlymus ir kontroliuos įstatymų vykdymą profesinės sąjungos, tada pedagogų ir kitų darbuotojų teisės bus ginamos, o procesai vyks mažiausiai skausmingai. Spec. pedagogai užima labai svarbią vietą ugdymo procese, todėl būtina išsaugoti visus specialistus.

Diskusijos pabaigoje įvairių šalies bendrojo lavinimo mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų spec. pedagogai, specialiųjų mokyklų mokytojai bei psichologinių–pedagoginių tarnybų darbuotojai nutarė įsteigti Specialiųjų pedagogų profesinių sąjungų susivienijimą, sudėtinę AŠDPS dalį. Susivienijimas atstovaus specialiųjų pedagogų, logopedų, psichologų, surdopedagogų ir socialinių pedagogų interesams, rengs pasiūlymus valdžios institucijoms ir sieks, kad šios sferos darbuotojų interesai butų stipriau atstovaujami ir į jų nuomonę atsižvelgiama.

Šiaulių Specialiųjų pedagogų profesinės sąjungos atviras kreipimasis >>>

 

LŠMPSF informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2009-12-30 20:44:10 | Miglė

šaunu - sveikiname aktyvius žmones. palaikome juos.

2009-12-29 19:37:59 | Svajunas

Juda aukštaičiai į priekį. Šaunuoliai!

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.