Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Vilniaus apskrities viršininko administracijoje nebus kliūčių vaikų globos namų auklėtojams tapti socialiniais pedagogais (0)

2009 Lapkričio 25d.

Vilniaus apskrities vaikų globos namų profesinių sąjungų organizacijų ir Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos atstovai pirmadienį susitiko su Vilniaus apskrities viršininko administracijos Socialinių reikalų, švietimo ir kultūros departamento direktorium Vidmantu Vansevičium bei vyriausiąja specialiste Jolita Kutkaityte. Susitikimo tikslas – aptarti vaikų globos namuose dirbančių auklėtojų darbo perspektyvas nuo ateinančių metų sausio 1 d.

Daugelyje Vilniaus apskrityje veikiančių vaikų globos įstaigų vadovai dar nepriėmė sprendimų dėl auklėtojų pareigybių keitimo, nes nėra aiški steigėjo pozicija. V. Vansevičius patikino, kad kitų metų planuojami įstaigų darbo užmokesčio fondai mažinami ne daugiau nei 10 procentų, todėl iš esmės finansinių trukdžių auklėtojoms tapti socialiniais pedagogais nėra. Anot J. Kutkaitytės, svarbiausia yra susitarti įstaigoje – kiek ir kokių etatų reikia, kad būtų užtikrinta kokybiška vaikų priežiūra ir jų socialinis ugdymas.

Profsąjungininkų išdėstyti argumentai įtikino apskrities atstovus, kad tos vaikų globos namų auklėtojos, kurių turima profesinė kvalifikacija leidžia, turi nuo sausio 1 d. tapti socialinėmis pedagogėmis. V. Vansavičius užtikrino, kad nei jo vadovaujamas departamentas, nei apskrities viršininkas neprieštaraus darbdavių su profesinėmis sąjungomis suderintiems ir pateiktiems tvirtinti pareigybių normatyvams, jei jų finansavimas neviršys darbo užmokesčio fondo. Visi susitikimo dalyviai priėjo vieningos nuomonės, kad galutinį tašką sprendžiant šią dilemą turi padėti ją sukūrusios Švietimo ir mokslo bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, kurių valdininkai kelis metus niekaip negalėjo rasti bendros kalbos.

LŠMPSF informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga
Reklama
 
  


Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.