Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Susitarta ištaisyti diskriminacinius sprendimus (1)

2009 Lapkričio 19d.

Lapkričio 18 d. organizuotoje diskusijoje "Socialinių pedagogų ir kitų pagalbos vaikui specialistų veiklos galimybės šių dienų kontekste" švietimo ir mokslo bei socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai galutinai pritarė jau trečias mėnuo mūsų profesinės sąjungos ginamai nuomonei, kad dabar vaikų globos namuose dirbančios auklėtojos turi pilną teisę reikalauti, jog jos taptų socialinėmis pedagogėmis. Taip būtų ištaisyta dėl abiejų ministerijų nesuderinto kelių metų darbo atsiradusi teisinė kolizija, kai tą patį darbą po pareigybių pakeitimo toliau dirbsiantys darbuotojai gaus dvigubai mažesnį atlygį, ketvirčiu pailgės jų darbo laikas bei sutrumpės atostogos. Kad padaryta didelė neteisybė, pripažino ir diskusijoje dalyvavę Socialinių pedagogų asociacijos atstovai. ŠMM viceministras Vaidas Bacys bei SADM Socialinio darbo ir socialinių paslaugų skyriaus vedėja Daiva Buivydaitė patvirtino abiejų ministerijų vadovų nuostatą, kad artimiausiomis dienomis bus atitinkamai pakoreguoti teisės aktai, leisiantys vaikų globos namų auklėtojoms, turinčioms pedagogo kvalifikaciją, laisvai pasirinkti kokias pareigas – socialinio pedagogo ar socialinio darbuotojo – pasirinkti nuo sausio 1 d. Šis sprendimas leis peržiūrėti reorganizacijos planus ir tuose vaikų globos namuose, kur pareigybių pakeitimai jau yra įvykdyti.

Sparčiai augantis ir aktyvus šalies Vaikų globos profesinių sąjungų susivienijimas žengė pirmą didelį žingsnį ginant globos namų darbuotojų teisėtus interesus. Šiandien įvyksiančios susivienijimo ir Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos konsultacijos su Žemaitijoje esančių vaikų globos namų atstovais Telšiuose, leidžia manyti, kad ir šio Lietuvos regiono įstaigose nebus priiminėjami auklėtojas diskriminuojantys nutarimai.

LŠMPSF informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2009-11-26 22:55:34 | Nijole

Nesvarbu kokios specialybės dirbtų darbuotojai vaikų globos namuose svarbu, kad būtų dirbama vaikų labui o ne tik prastumti laiką ar dieną. Todėl didesnių atlyginimų reikalauti nedera ir negražu.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.