Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Utenos apskrities vaikų globos namų auklėtojoms sustiprėjo viltis tapti socialinėmis pedagogėmis (4)

2009 Lapkričio 18d.

Lapkričio 17 d. Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos Aukštaitijos susivienijimo iniciatyva Utenoje įvyko susitikimas, kuriame dalyvavo profesinių sąjungų atstovai, apskrities administracijos specialistai, vaikų globos namų vadovai ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) specialistės. Diskusiją pradėjęs Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Audrius Jurgelevičius įvardino svarbiausią problemą – ar planuojami 2010 m. vaikų globos namų biudžetai leidžia auklėtojų pareigybes keisti į socialinio pedagogo pareigas, tokiu būdu išsaugant turimą atlyginimą, nebloginant darbo sąlygų bei paliekant turimas socialines garantijas. Kartu svarbu buvo išsiaiškinti Utenos apskrities valdininkų poziciją į vykdomą struktūrinę pertvarką pavaldžiose globos įstaigose.

Savo pasisakyme SADM Socialinio darbo ir socialinių paslaugų skyriaus vedėja Daiva Buivydaitė patvirtino ankstesniuose susitikimuose išsakytą poziciją, jog tiek egzistuojantys teisės aktai, tiek ministerijos vadovų nuostatos neprieštarauja vaikų globos namuose dirbančių auklėtojų norams tapti socialiniais pedagogais. Taip pat konkrečiais duomenimis buvo pagrįstas teiginys, jog  kitų metų biudžeto projekte vaikų globos namų darbo užmokesčio fondai apskaičiuoti variantui, kai visi auklėtojai pervedami į socialinio pedagogo pareigas. Vaikų globos namų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Vita Konovalovienė trumpai papasakojo lapkričio 13 d. įvykusio pokalbio su švietimo ir mokslo viceministru Vaidu Baciu, kuriame ji išgirdo patikinimą, kad ministerija sutinka, jog vaikų globos namuose tiesiogiai su vaikais turi dirbti socialiniai pedagogai. Šiai pozicijai iš esmės neprieštaravo ir apskrities valdininkės, tik Apskaitos ir finansų skyriaus vedėja Elvyra Bakutienė bandė ginčytis dėl pateiktų skaičių.

Tiesa, dviprasmišką įspūdį paliko Socialinių paslaugų ir sveikatos skyriaus vedėjos Rasos Drungienės kalba. Iš vienos pusės ji įtikinėjo susirinkusius, jog masiškai socialinių darbuotojų pareigybes įvedinėti verčia esanti ekonominė situacija, tačiau iš kitos pusės, ji deklaravo, kad apskrities pavaldumo globos namų vadovams nedaromas joks spaudimas ir neprimetinėjami jokie išankstiniai struktūros modeliai. Kartu ji pripažino, kad prieš keičiant pareigybes, įstaigų vadovai neišvengiamai privalo derėtis su veikiančiomis profesinės sąjungos organizacijomis ir kartu ieškoti optimalaus sprendimo. Prasidėjus gana audringai diskusijai, labai nekalbūs buvo keli dalyvavę vaikų globos namų direktoriai, puikiai suprasdami, kad ant jų pečių tiek SADM, tiek apskrities administracija užkrauna sunkiausią susitarimų su darbuotojais ir pertvarkymų naštą. Esant tokiai situacijai, nenuostabu, kad šalies Vaikų globos namų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Vita Konovalovienė prasitarė, jog nenoras racionaliai spręsti šios sudėtingą problemą, neišvengiamai sukels didelę socialinę įtampą įstaigose, kuri gali peraugti ir į aktyvias protesto akcijas.

Daugiau nei dvi valandas vykusios diskusijos pabaigoje visi jos dalyviai praktiškai sutarė dėl vieno – nei teisės aktai, nei 2010 m. planuojamas finansavimas, nei apskrities administracijos vadovų pozicija netrukdo vaikų globos namuose dirbančioms auklėtojoms nuo sausio 1 d. tapti socialinėmis pedagogėmis, tereikia tik vadovų geranoriškumo ir aiškiai išreikštos profesinių sąjungų valios, jog jos nesutiks su nepamatuotu darbuotojų socialinės – ekonominės padėties bloginimu. Situaciją galima ištaisyti net ir tuose vaikų globos įstaigose, kuriose jau panaikinti auklėtojų etatai.

Foto reportažas:

LŠMPSF informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2012-11-22 19:16:04 | Chintan

o aciu, kad paaiskinot del mikuirku, dabar zinosiu, o tai vis kai mikriukas privaziuodavo bandziau iziureti jo marsruta, kol iziuredavau mikriukas beveik isvaziuodavo is stoteles. 0 0

2009-11-19 16:31:08 | Robertas

Tai gerai kad dar yra kam apgina mūsų vgn auklėtojas kurios atlieka pagrindinį darbą globos namuose, nes tikrai darbas yra nepavydėtinas jei jį atlieki stropiai ir su ugnele širdyje tik gaila kad tokių norinčių nebedaug liko .

2009-11-18 18:21:43 | Gene

Aciu uz supratima, rupesti, idetas pastangas. Gaila, kad musu vadovams nerupi darbo zmones, net vaikai del kuriu dirbame. Tikiuosi ir toliau musu nepaliksite ir padesite kovoti su ,,rykliais'', Jau siais metais nuo kiekvienos aukletojos ruosiasi nusluoti po 3000 ir daugiau tukstanciu. O ka kalbeti apie vaika, kurie palikti be pedagogo pagalbos, auklejimo, ugdymo, mokymo, lavinimo ir t. t.

2009-11-18 16:43:48 | Auklėtojai iš Žemait

Kodėl valdininkai žarsto tik pažadus, tai kelia konfrontaciją tarp auklėtojų ir direktoriaus, kodėl abi ministerijos nesusitaria, nepakeičia įstatymų, kad auklėtojai taptų soc.pedagogais. Kol nėra įstatymų pakeitimų, direktorius atsisako auklėtojų pareigybę keisti į soc.pedagogo. Tvirtybės profsąjungai, nes pažadų auklėtojams nebeužtenka.

«Atgal
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga
Reklama
 
  


Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.