Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Susivienijo vaikų globos namų profesinės sąjungos (3)

2009 Spalio 8d.

Spalio 7 dieną Utenoje susirinkę Švenčionėlių, Pabradės, Ukmergės, Antazavės, Obelių, Molėtų ir Utenos vaikų globos namų profesinių sąjungų ir neorganizuotų darbuotojų atstovai nutarė suvienyti savo jėgas ir įkūrė Vaikų globos namų profesinių sąjungų susivienijimą.

Šiuo metu šalies vaikų globos namuose susidarė sudėtinga situacija dėl jau porą metų vykdomo globos įstaigų optimizavimo plano. Pagal optimizavimo planą vaikų globos namuose naikinama auklėtojo pareigybė. Visi auklėtojai prieš jų valią turi tapti socialiniais darbuotojais. Tai pažeidžia tiek vaikų, tiek pedagogų socialines garantijas.

Buvusiems auklėtojams apie 50 proc. sumažėja atlyginimas, sutrumpėja atostogos, pailgėja darbo laikas, o svarbiausia - kyla grėsmė vaikams, daugiausiai našlaičiams,  negauti pedagoginių, psichologinių paslaugų, kurios jiems labiausiai reikalingos. Vaikų globos namai netenka auklėtojų, nes jie pažeminami pareigose.

Tačiau pati didžiausia kvailystė, auklėtojas, norėdamas dirbti socialiniu darbuotoju, turės papildomai mokytis (už savo lėšas), nors dažnas turi aukštąjį pedagoginį išsilavinimą ir didžiulį darbo stažą. Dalis auklėtojų jau investavę į savo išsilavinimą ir įgiję socialinio pedagogo specialybę, galimybių juo tapti neturi, nes dėl apribotų finansų socialinių pedagogų vaikų globos namuose liko tik vienas kitas etatas. 

Pasijutę valstybės apgauti, Švietimo ir mokslo ministerijos atstumti bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos neišgirsti vaikų globos namų auklėtojai nutarė savo teises ginti vieningai. Susivienijimo steigėjai pirmininke išsirinko Švenčionėlių vaikų globos namų auklėtoją Vitą Konovalovienę, vieną iš susivienijimo steigimo iniciatorių. Buvo aptartas veiksmų planas: parengti vieningus reikalavimus, dar kartą susitikti su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vadovais (susitikimui dalyviai išrinko atstovus), išaiškinti jiems problemas ir, jei problemos nebus sprendžiamos, pradėti protesto akcijas.

Antazavės vaikų globos namų darbuotojai įsteigė profesinę sąjungą

Rugsėjo 30 dieną Antazavės vaikų globos namų darbuotojai įsteigė profesinę sąjungą. Pirmininke išrinkta auklėtoja Genė Nišanovienė. Nutarta įsijungti į Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimą. Steigiamajame susirinkime auklėtoja D. Aleknienė siūlė būtinai įsteigti profesinę sąjungą, nes situacija šalies vaikų globos namuose blogėja: buvo žadėta, kad auklėtojai, įvertinus išsilavinimą, kvalifikaciją ir t.t., dirbs socialiniais pedagogais, tačiau iš tiesų visiems siūlo būti tik socialiniais darbuotojais. „Būtina ieškoti būdų, kaip ginti savo teises. Susibūrus į profesinę sąjungą darbuotojų teisių gynyba tampa efektyvesnė“, - akcentavo naujoji pirmininkė G. Nišanovienė.

Švenčionėlių vaikų globos namų profesinė sąjunga derėjosi su vadove

Spalio 6 dieną Švenčionėlių vaikų globos namų profesinė sąjunga pakvietė įstaigos administraciją pasitarti dėl vaikų globos namų darbo reorganizavimo. Derybose patarėjo teisėmis dalyvavo Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos (LŠMPSF) konsultantas Romas Turonis. Aštrios, tačiau konstruktyvios derybos baigėsi rimtais sutarimais: direktorė įsipareigojo derinti su profesine sąjunga įstaigos etatų sąrašą. Darbuotojų atstovai sieks, jog visi socialinio pedagogo išsilavinimą įgiję kolegos galėtų jais ir dirbti. Taip pat sutarta, jog siekiant, kad socialinių pedagogų ir socialinių darbuotojų, kuriais taps auklėtojai, atlyginimų koeficientai skirtųsi kuo mažiau. T.y., socialiniams pedagogams bus taikomi koeficientai arčiau minimumo, socialiniams darbuotojams arčiau maksimumo. Žinoma, neviršijant darbo užmokesčio fondo. Profesinė sąjunga įsipareigojo inicijuoti derybas su steigėju, jei steigėjas nesutiktų pavirtinti vidinių įstaigos susitarimų.

Pabradės vaikų globos namų darbuotojai konsultavosi, kaip ginti savo teises

Pabradės vaikų globos namuose pertvarka jau įvykdyta – visi auklėtojai jau sutiko būti socialiniais darbuotojais. Tačiau dar lieka galimybė siekti maksimaliai aukštesnių darbo užmokesčio koeficientų. Norėdami geriau pasirengti deryboms dėl koeficientų bei gauti daugiau atsakymų, kaip atstovauti savo interesams, vaikų globos namų profesinė sąjunga pasikvietė LŠMPSF konsultantą Romą Turonį. Atvirame profesinės sąjungos susirinkime dalyvavo ne tik nariai, bet ir besidomintys organizacijos veikla darbuotojai, bei administracijos atstovai. Atviroje diskusijoje buvo prieita išvados, jog tariantis galima išspręsti dalį šiuo metu vaikų globos namus užgriuvusių bėdų.

Molėtų ir Utenos vaikų globos namų darbuotojai steigs profesines sąjungas

Vaikų globos namų profesinių sąjungų susivienijimo steigiamajame susirinkime dalyvavę Utenos ir Molėtų darbuotojų atstovai, pasiklausę kolegų iš kitų globos namų, kuriose veikia profesinės sąjungos patirties, nutarė nedelsti ir tuoj pat savo įstaigose įsteigti darbuotojų atstovybes – profesines sąjungas.

Foto reportažas iš steigiamojo susirinkimo:


LŠMPSF informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2009-10-09 14:25:17 | Lina

Saunu. Valdzia tikrai ziuri rimciau, jei profsajungos veikia vieningai. Lengva nebus, bet pergale imanoma.

2009-10-09 09:51:03 | Aloyzas

Sveikinu. Jei nieko nedarai niekas ir nevyksta, už tave sprendžia kiti. Jie nesunkiai pasisavino Tavo pinigus ir pasidalija ten , kur jiems asmeniškai labiau reikia, o ne betėviams vaikams.

2009-10-08 20:02:15 | Žinovas

puikus sumanymas steigti specializuotus profesinių sąjungų susivienijimus, jungiančius tos pačios profesijos švietimo darbuotojus. Ankstesnė situacija lėmė, kad iš esmės buvo sprendžiami tik bendrojo lavinimo mokyklų reikalai. Dabar jau pajudėjo mokyklų buhalterių problemos, tikimės, kad pajudės ir vaikų globos namų reikalai. Verkiant turėtų susivienyti ir mokyklų bibliotekininkai bei neformaliojo ugdymo įstaigų pedagogai. Taip federacija pasipildys vis naujais nariais.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.