Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Įvyko pirmasis derybų raundas su ŠMM (0)

2012 Balandžio 6d.

Balandžio 3 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje profesinių sąjungų atstovai susitiko su ministerijos vadovais ir specialistais aptarti gautų pasiūlymų dėl Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo koncepcijos projekto. Labiausiai profesinėms sąjungoms oponavo pagrindinis šios koncepcijos kūrėjas prof. P. Subačius, nenorintis atsisakyti daug abejonių sukėlusio projekto kardinaliai keisti susiklosčiusią mokytojų kvalifikacijos kėlimo tvarką.

Daugiau nei dvi valandas trukusiose derybose buvo aptarta pirmoji dokumento dalis. Daugiausiai pasiūlymų dėl šio dokumento projekto teikė Lietuvos švietimo profesinė sąjunga, kurios pirmininkas A. Jurgelevičius siūlė koreguoti koncepciją taip, kad pirmoje vietoje būtų pabrėžtas paties pedagogo pasirinkimas kvalifikacijos kėlimo procese, o tik vėliau jis turėtų būti derinamas su mokyklos bei šalies poreikiais. Taip pat, LŠPS atstovai siūlė prieš svarstant kvalifikacijos kėlimo reikalus, apsispręsti dėl pasikeitusių reikalavimų mokytojų kompetencijai, planuojamą kvalifikacijos kėlimo pertvarkos sistemą pagrįsti realiais finansiniais ištekliais, kad mokytojams netektų patiems mokėti už kvalifikacijos kėlimą ir ilgalaikį kvalifikacijos kėlimo planavimą susieti su kitais mokyklos strateginio planavimo dokumentais.

Balandžio 10 d. įvyks antrasis susitikimas su koncepcijos kūrėjais ir jame turėtų būti sutarta dėl dokumente esančių kontraversiškai vertinamų ketinimų mokytojų kvalifikacijos kėlimo veiklą vertinti taškais ir dėl planų įvesti reguliarią, visuotinę ir privalomą atestaciją. Tik po šio aptarimo ministras G. Steponavičius pasirašys įsakymą dėl naujos Pedagogų kvalifikacijos kėlimo koncepcijos įsigaliojimo.

Neskelbti naujos Pedagogų kvalifikacijos kėlimo koncepcijos be detalaus aptarimo su profesinių sąjungų atstovais reikalavo vasario 21 d. streiką skelbusios profesinės sąjungos – LŠPS ir Žemaitijos regiono susivienijimas.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.