Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Konstruktyvios derybos su streiką paskelbusiomis profesinėmis sąjungomis prasidėjo (0)

2012 Kovo 16d.

Kovo 16 d. švietimo ir mokslo ministras susitiko su mokytojų streiką organizavusių profesinių sąjungų – Lietuvos švietimo profesinės sąjungos ir Žemaitijos regiono profesinių sąjungų susivienijimo – vadovais Audrium Jurgelevičium ir Eugenijum Jesinu. Jo metu buvo sutarta kaip ir iki kada bus sutarta dėl streiko metu mokytojų iškeltų reikalavimų tenkinimo. Mokyklų finansavimo tvarkos (mokinio krepšelio) bei mokytojų darbo apmokėjimo aprašo pakeitimai bus aptarti specialiai sukurtoje darbo grupėje, kuriai vadovauti paskirtas ministro pavaduotojas V. Bacys. Dėl aptariamų problemų sudėtingumo ir būtinumo derinti pozicijas su kitais socialiniais partneriais – savivaldybėmis, mokyklų vadovų asociacijomis ir kt. – darbo grupė savo veiklos rezultatus pateiks iki gegužės 1 d. Ruošiamo Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo koncepcijos projektą sutarta svarstyti iki balandžio 5 d. Pirmiausia su profesinėmis sąjungomis bus aptartos visos gautos pastabos bei pasiūlymai ir sutarimo keliu paruoštas galutinis dokumento projektas bus teikiamas aprobuoti LR Trišalės tarybos Švietimo komitetui.

Susitikimas su švietimo ir mokslo ministru įvyko profesinių sąjungų iniciatyva, nes tolimesnis ministerijos išsisukinėjimas nuo tiesioginių derybų su streikavusiomis profesinėmis sąjungomis graso socialinio konflikto švietimo sistemoje gilėjimu. Kovo 15 d. Telšiuose įvykusioje Žemaitijos regiono profesinių sąjungų susivienijimo konferencijoje vienbalsiai buvo priimtas sprendimas skelbti neterminuotą streiką, jei ministras G. Steponavičius toliau vengs konstruktyvaus dialogo.

Nepatenkinus esminių Lietuvos švietimo profesinės sąjungos keltų reikalavimų, organizacijos taryba irgi svarstys streiko paskelbimo klausimą.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.