Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Žemaitijos pedagogų profsąjunga rengiasi neterminuotiems streikams (4)

2012 Vasario 27d.

Žemaitijos regiono profesinių sąjungų susivienijimas skelbia besirengiantis neterminuotiems streikams.

Tai daryti nuspręsta nesulaukus Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) vadovų "teigiamos reakcijos" į praėjusią savaitę vykusio mokytojų streiko reikalavimus, teigiama pranešime.

"Žemaitijos regiono profesinių sąjungų susivienijimas nesulaukęs teigiamos reakcijos iš ŠMM vadovų dėl pateiktų streiko reikalavimų ir bendro su Lietuvos švietimo profesine sąjunga (LŠPS) pasiūlymo pradėti konstruktyvias derybas su streiką organizavusiomis profesinėmis sąjungomis, remiantis Darbo kodekso reglamentu dėl neterminuotų streikų organizavimo, pradeda prevencinių renginių ciklą", - teigia profsąjunga.

Penktadienį Žemaitijos regiono profesinių sąjungų Mažeikių susivienijime įvyko pirmoji konferencija, kuri, anot pranešimo, vienbalsiai priėmė nutarimą dėl neterminuotų streikų organizavimo. Žemaitijos regiono profesinių sąjungų susivienijimo Koordinavimo tarybai pavesta perimti streikų regione organizavimą ir vadovavimą jiems.

Įvykus analogiškoms konferencijoms visuose regiono susivienijimuose, Žemaitijos regiono konferencija žada priimti nutarimą dėl neterminuotų streikų organizavimo ir konkrečios datos.

LŠPS artimiausiu laiku taip pat žada pradėti svarstyti klausimą dėl neterminuoto streiko paskelbimo.

Praėjusią savaitę įspėjamąjį dviejų valandų streiką organizavusios LŠPS vadovas Audrius Jurgelevičius sakė, kad prie streiko prisidėjo apie 300 mokyklų, iš viso jų Lietuvoje yra apie 1300. Dalyje šalies mokyklų praėjusį antradienį kai kurie pedagogai nevedė dviejų pamokų.

Streikuotojai reikalavo keisti mokyklų finansavimo sistemą, atidėti planuojamą pedagogų atestaciją, koreguoti darbo apmokėjimo tvarką taip, kad būtų užtikrintas darbo krūvis.

BNS ir Žemaitijos regiono informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2013-01-04 05:29:50 | Sintu

Tautvydas Slivskis Rugsėjis 9 d, 2010Na, gaila, jog labai mažai užsėniečių žino apie Lietuvą. Internete kalbant su daarguis iš kitų šalių, dauguma taip pat nežino kur ta Lietuva ir ar ji priklauso Rusijai. Manau turėtų būti projektas kuriame mokiniiai darytų įvairius lankstinukus ir dalintusi jais tarp Europos mokyklų.

2012-02-29 17:45:59 | Birutė

Manau reikėtų labai gerai apgalvoti keliamus reikalavimus ir įtraukti daugiau pačių svarbiausių, nepamiršti ir ikimokyklinukų ir pradinukų ir kitų, tačiau jų atstovai ir turėtų aktyviai reikštis. Labai svarbus manyčiau pensijos klausimas, vis yra prikaišiojama, kad mes seni, tikri dinozaurai. O mus liūliuoja pažadais ir po truputį trumpina atlyginimus, tada ir išleis į užtarnautą poilsį su socialine pašalpa, atstojančia pensiją. Be to dabar dažnai meta kaltinimus, kur jūs buvote, kai priėmė Švietimo įstatymą - mokyklų saulėlydžio įstatymą, sako dabar dėl niekų šokinėjate, tai gal reikėtų peržiūrėti tą mokyklų naikinimo dokumentą? kai tik paimi kokią sritį, vis matai, kad ne taip taupoma, nors suprantu, kad reikia taupyti, nes visiems, kas už lovio, striuka. Ir kažkaip reikėtų draugiškiau su kitų šakų atstovais tartis, kad mus palaikytų, nes dabar labai gražiai mus skaldo ir valdo.... liūdesys

2012-02-28 12:49:48 | auklėtoja

O ar tuose reikalavimuose kalbama apie ikimokyklines įstaigas ir auklėtojų problemas? Ar auklėtojai darželiuose yra isnykę dizonauzaurai? Ar domina ką nors apie jų darbo valandas (10,5 valandų per dieną) ir dabar daranti spaudimą del taupymo programos: atsisakyti nekontaktinių valandų, trumpintis darbo savaitę, imti priverstines nemokamas atostogas, jungtis grupes. Ar is viso yra kam rūpi siandien vaikų saugumas ikimokyklinėje įstaigoje? Ar saugus pats pedagogas?

2012-02-27 21:14:55 | vailokas

,,Įvykus analogiškoms konferencijoms visuose regiono susivienijimuose´´ Klystte arba esate klaidnami- ne visose vyko ir ne visur pritarta...

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.