Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Seimo nariai palaiko švietimo profesinių sąjungų reikalavimus (0)

2012 Vasario 23d.

Vasario 22 dieną LR Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas išplatino pareiškimą, kuriuo palaiko švietimo profesinių sąjungų reikalavimus ir ragina švietimo ir mokslo ministrą Gintarą Steponavičių nuo bendro pobūdžio diskusijų pereiti prie konkrečių veiksmų, numatytų  Lietuvos Respublikos įstatymuose.

„Socialinių reikalų ir darbo komitetas nekartą yra pasisakęs už socialinio dialogo plėtrą ir palaiko asmenis ir organizacijas, kurios savo atstovaujamų žmonių interesus įgyvendina per kolektyvines derybas“, - rašoma komiteto pirmininko Rimanto Jono Dagio pasirašytame pareiškime.

Pažymime, kad suprantame socialinio dialogo svarbą, reguliuojant darbo santykius, bei palaikome švietimo darbuotojus atstovaujančių profesinių sąjungų iniciatyvas dėl kolektyvinių derybų. Atsižvelgiant į tai, raginame švietimo ir mokslo ministrą Gintarą Steponavičių nuo bendro pobūdžio diskusijų pereiti prie konkrečių veiksmų, numatytų  Lietuvos Respublikos įstatymuose, kurių dėka pagaliau būtų pasirašyta kolektyvinė sutartis su švietimo profsąjungomis laikantis Lietuvos Respublikos Darbo kodekso nuostatų reikalavimų.

Lietuvos  švietimo profesinės sąjungos (LŠPS), nepatenkintos esama padėtimi Lietuvos mokyklose, reikalavimus palaiko ir LR Seimo Darbo partijos frakcija. „Švietimo darbuotojai šiandien surengė įspėjamąjį dviejų valandų streiką, reikalaudami nedelsiant inicijuoti Švietimo įstaigų darbuotojų ir kitų įstaigų pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašo bei mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikos pakeitimus. Darbo partijos atstovai Lietuvos Respublikos Seime įsitikinę, kad šie reikalavimai yra teisėti ir pagrįsti“, - rašoma streiko dieną išplatintame frakcijos pareiškime.

Žodinius palaikymus yra išreiškę ir LR Seimo Tėvynės sąjungos – Lietuvos Krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma, ir Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir LŠDPS Žemaitijos profesinių sąjungų susivienijimas kreipėsi į visas LR Seimo frakcijas su prašymu paraginti švietimo ir mokslo ministrą G. Steponavičių pradėti socialinį dialogą, sekant Tarptautinės darbo organizacijos konvencijų bei Lietuvos Respublikos įstatymų dvasia bei raide.

Ministras G. Steponavičius iki šiol nesutinka su reikalavimus pateikusiomis profesinėmis organizacijomis pradėti dvišales, pariteto principu grįstas derybas, kurių metu turi būti sutarta dėl iškeltų reikalavimų svarstymo reglamento, dėl įgyvendinimo  terminų ir kitų dalykų.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.