Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Rengiamas skundas Tarptautinei darbo organizacijai (1)

2012 Vasario 17d.

Dėl profesinės  sąjungos teisių suvaržymo, LR Švietimo ir mokslo ministerijai oficialiai atsisakius prisiimti  darbdavio vaidmenį ir vesti kolektyvines derybas, patarus Europos profesinių sąjungų švietimo komitetui (ETUCE), rengiamas skundas Tarptautinei darbo organizacijai (TDO).

TDO Asociacijų laisvės komitetas svarstys LŠPS skundą, kai tik gaus atsakymą iš LR Vyriausybės.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos ir Žemaitijos regiono susivienijimo kovą už teisę vesti kolektyvines derybas nacionaliniame lygmenyje ir sprendimą streikuoti palaiko Europos profesinių sąjungų švietimo komitetas (ETUCE) bei pasaulinė profesinių sąjungų organizacija Švietimo Internacionalas (Education International).

Apie situaciją Lietuvoje informuotos ir kitos tarptautinės organizacijos. ETUCE pagalba, ateinančią savaitę žinia apie įspėjamąjį streiką ir jo priežastis švietimo sektoriuje Lietuvoje apskries visas tarptautinių žinių agentūras. 

Lietuva nuo 1921 yra TDO narė, ratifikavusi 39 TDO konvencijas, todėl ji privalo laikytis šios organizacijos priimtų ir Seimo ratifikuotų konvencijų normų.

Remiantis TDO konvencija Nr.154 „Dėl kolektyvinių derybų skatinimo“, tokių derybų galimybės turi būti suteikiamos visoms darbuotojų grupėms tose veiklos srityse, kuriose yra taikytina ši Konvencija. Kolektyvinėms deryboms negali kliudyti procedūros taisyklių nebuvimas arba tokių taisyklių neadekvatumas ar netinkamumas.

LŠPS mano, kad pažeidžiamos jos, kaip darbuotojų organizacijos, teisės vesti kolektyvines derybas nacionaliniame lygmenyje, o Švietimo ir mokslo ministerija, kuri de facto  yra darbdavys ir pagal savo kompetencijas reguliuoja tas sritis, dėl kurių kilo šis kolektyvinis ginčas, piktybiškai naudojasi kai kurių LR Darbo kodekso straipsnių neadekvatumu ir atsisako vesti kolektyvines derybas bei siekti kolektyvinio susitarimo.

TDO įkurta 1919 m. ir yra pirmoji specializuota JT įstaiga. TDO vykdomasis organas – tarptautinis darbo biuras Ženevoje, Aukščiausias organas – asamblėjos, priimančios  konvencijas ir rekomendacijas.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2012-02-17 15:08:36 | Emilis

Sveikinu. Tikiuosi,kad ir kitos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos prisidės prie šios akcijos. Tikiuosi, kad tai bis akstinas jungtis šioms profesinėms sąjungoms po vienu skėčiu.Butina ruošti jungimosi dokumentus ir švietimiečių profesinė vėliava plazdės solidžiai ir itikinamai visoje Lietuvoje.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.