Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Bendradarbiauja Lietuvos ir Latvijos aukštųjų mokyklų profsąjungos (0)

2012 Liepos 18d.

Lietuvos  (LAMPS)  ir Latvijos (LIZDA) aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimai  pradėjo bendradarbiauti artimiau  ir, po Lietuvos profsąjungiečių vizito į Rygą, latviai neseniai apsilankė Lietuvoje, kur  dalyvavo Kaune, KTU  Senato  salėje vykusioje  bendroje konferencijoje.

Apie  profesinių sąjungų  veiklą  kalbėjo LAMPSS  pirmininkas prof.dr. Artūras Stimbirys, LAMPSS pirmininko pavaduotojas doc. dr. Vaclovas Kubilius, apie patirtį, bendradarbiaujant su tarptautinėmis organizacijomis pasidalijo šios organizacijos  atstovas tarptautiniams  ryšiams   prof. dr. Linas Šumskas  bei doc. dr. Ilzė Trapencierė (LIZDA). Latvija yra užmezgusi ryšius su Europos vystymo ir profesinių  mokymų centru (CEDEFOP), su Australijos, Bulgarijos, Čekijos, Danijos, Estijos, Suomijos, Ispanijos, Ukrainos ir  dar daugelio šalių  švietimo ir mokslo  profsąjungomis, dalyvauja bendruose projektuose. Konferencijoje pasisakė  Rygos, Liepojos, Daugpilio aukštųjų mokyklų  bei mokslo institutų profsąjungų vadovai.

LIZDA jungia 38 000  švietimiečių, tarp kurių yra 6000 universitetų, aukštųjų mokyklų ir mokslo institutų narių. Latvijos švietimo profsąjunga pasižymi solidarumu ir masiškumu, jai priklauso per 80 proc. švietimo darbuotojų. Jungtis į profsąjungą nuolat skatina socialiniai iššūkiai – juk nuo 2008 m., prasidėjus globaliai fnansinei krizei, universitetų dėstytojų atlyginimai Latvijoje sumažėjo 25 procentais, o finansavimas –  50 proc.  Ypatingai sudėtingos ekonominės sąlygos susidarė mokslo institutuose. Atstovaudamos savo narius, Latvijos  švietimo profsąjunga ir ypač jos aukštųjų mokyklų padalinys aktyviai bendradarbiauja su Latvijos politinėmis partijomis, derasi su vyriausybinėmis institucijomis. Patrauklios nariams yra  LIZDA akcijos, kai profsąjungų nariai  naudojasi  nuolaidų sistema, įsigydami  tam tikrų prekių bei  drausdamiesi, sulaukia  materialinės  paramos, reikalui esant.

Po konferencijos LAMPS S ir LIZDA  nariai nusifotografavo,  pabendravo neformaliai,  svečiams buvo surengta ekskursija  po įžymiąsias Kauno  istorines  vietas bei muziejus.
                                        
                                                                                                

Virginija Apanavičienė, LMTA profsąjungos pirmininkė
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.