Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Švietimo bendruomenė turės savo atstovę Briuselyje (0)

2015 Rugsėjo 17d.

Rugsėjo 16 d. vykusiame posėdyje Vyriausybė patvirtino Lietuvos Respublikos kandidatų į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto (EESRK) narius sąrašą. Galutinai atstovus patvirtins Europos Taryba.

Pirmą kartą Lietuvos švietimo sektorius turės savo atstovę Briuselyje – EESRK Lietuvai penkerių metų (2015-2020 m.) kadencijai atstovaus Tatjana Babrauskienė, Lietuvos švietimo profesinės sąjungos tarptautinė sekretorė, kurios kandidatūrą teikė Lietuvos švietimo profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga ir Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga.

Atrankos komisija, kurią sudarė 7 ministerijų atstovai ir kuriai vadovavo Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos kancleris Gediminas Miškinis, vertino organizacijų veiklą, narystę, finansinius, žmogiškuosius resursus, atstovavimą ir narystę tarptautinėse organizacijose ir kt. Taip pat buvo vertinama kandidatų patirtis, užsienio kalbos mokėjimas bei žinios apie Europos Sąjungos (ES) institucijas, jų kompetenciją, ES teisėkūros procesą, ES teisę, veiklos sritis, socialinę partnerystę ES lygiu, ES reikalų koordinavimą Lietuvoje.

Atstovauti darbuotojų interesams EESRK pretendavo 8 kandidatai. Savo atstovus EESRK taip pat turės Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija ir Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“.

EESRK yra ES patariamasis organas, kurį sudaro darbuotojų ir darbdavių organizacijų bei kitų interesų grupių atstovai. Jis teikia Europos Komisijai, ES Tarybai ir Europos Parlamentui nuomonę ES klausimais. Tai darydamas jis veikia kaip tarpininkas tarp sprendimus priimančių ES institucijų ir ES piliečių. Lietuvai atstovaus 9 atstovai – po 3 nuo kiekvienos grupės.

EESRK puslapis

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.