Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Premjere, norėti nedraudžiama (3)

2010 Balandžio 19d.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija kategoriškai atsiriboja nuo pastarosiomis dienomis Vyriausybės  vadovų viešojoje erdvėje pateiktos informacijos, esą profesinės sąjungos iš principo sutiko su lankstesnių darbo santykių įteisinimu krizės metu.

Pasak Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininko A.Černiausko, susitikimo metu galiojančio DK pakeitimai, kurie sudarytų  galimybę sustabdyti augančią bedarbystę, palengvintų bedarbių įdarbinimą,  buvo tik aptarti, tačiau galutinio susitarimo nepasiekta.

Mums kelia susirūpinimą, kad LR vyriausybė bei darbdaviai, prisidengę noru suvaldyti augančią bedarbystę, siekia liberalizuoti Darbo kodeksą ir taip pabloginti dabar dirbančiųjų padėtį, nepadedant bedarbiams. Atleidimas „nors ir rytoj“  nenurodant priežasties, LPSK nuomone, tikrai nesumažins bedarbystės. 

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija niekada neužmirš pagrindinės savo pareigos ginti darbuotojo teises ir neleis dirbančiojo paversti vergu liberalizuojant LR darbo kodeksą.

Šaltinis: www.lpsk.lt

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pareiškimas
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2010-04-20 05:55:26 | Pilietis

Jei profsąjungos sutiktų su atleidimu be įspėjimo, tai būtų DIDELĖ ŽMONIŲ IŠDAVYSTĖ. Žlugtų pasitikėjimas profsąjungomis. O pirmiausia reikėtų atleisti iš pareigų poną Černiauską.

2010-04-19 16:25:41 | Dalyvis

Šiandien vykusiame LPSK valdybos posėdyje A. Černiauskas paaiškino situaciją, kad buvo įdėta tik dalis jo žodžių. Jis kalbėjo, jog būtų galima sutikti, jeigu ... ir vienas jeigu - jei pritars kolegialus organas. Valdyba nepritarė. Be to, niekur viešai nebuvo kalbama, jog toks atleidimas nebūtų galimas darbuotojų atstovui - profesinės sąjungos komiteto nariui.

2010-04-19 15:01:14 | Giedrė

Aš savomis akimis mačiau per TV, kaip A.Černiauskas sakė, kad sutinka su atleidimu be įspėjimo, jam atrodo, kad kad dviguba kompensacija pakankama. Dėl darbo laiko kalbėjo ne taip vienareikšmiai, bet irgi sutiko. O dėl atleidimo, tai tik A.Jašinskienė aiškiai pasisakė prieš. Mano nuomone, jei profsąjungos sutiks su tokiu atleidimu, tai visų pirma išsikas sau duobę. Ir dėl tuo, kad su profsąjungų aktyvistais bus lengva susidoroti, ir dėl to, kad žmonės tokiomis profsąjungomis praras beatsirandantį pasitikėjimą. Krizės metu žmonėms svarbu darbas, o ne vienkartinė kompensacija. Linkiu nenusileisti.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.