Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Kai asmeninės ambicijos aukščiau mokytojų interesų (6)

2010 Balandžio 16d.

Nuotraukoje - Molėtų pradinės mokyklos profesinės sąjungos pirmininkė Marijana Šežienė, LŠPS atstovė darbo grupėje

Šiandien susirinkę į ministro patvirtintos darbo grupės „Dėl pavyzdinio mokytojo ir klasės auklėtojo pareigybių projekto tobulinimo“ posėdį mokytojų atstovai vėl buvo priversti nutraukti darbą. Socialinės partnerystės teisėmis darbo grupėje dalyvauja Lietuvos švietimo profesinės sąjungos atstovės Marijana Šežienė bei Asta Juknienė.

Viena A.Bružo vadovaujamos profsąjungos atstovė, nominuota į ŠMM darbo grupę teikti siūlymus dėl mokytojo ir klasės auklėtojo pareigybių, pamiršo savo pareigą atstovauti mokytojų interesams. Jos nenoras spręsti mokytojų problemas ir bandymas darbo grupės nariams primesti tuščią ir nereikalingą profesinių sąjungų tarpusavio santykių aiškinimąsi yra akivaizdus darbuotojų atstovavimo teisių pažeidimas.

Nors visi darbo grupės nariai buvo nusiteikę rimtai dirbti, užsitęsęs vienos grupės narės trukdymas darbo grupės vadovą  privertė nebetęsti posėdžio. Šis posėdis turėjo išspręsti visus su mokytojo ir klasės auklėtojo pareigybių projektu susijusius klausimus bei leisti priimti tolesnius sprendimus, tačiau dėl vienos kolegės elgesio problemų sprendimas vėl atidedamas nenumatytam laikui.

Apmaudu, kad, atvykę į posėdį iš tolimesnių Lietuvos kampelių, mokytojai ne tik paaukojo pamokas, bet ir buvo žeminami  vienos iš grupės narių. Kadangi šios dienos vidutinis atlyginimas mokytojams - darbo grupės nariams vistiek bus išmokėtas vardan atstovavimo mokytojų reikalams, kyla pagrįstas klausimas: ar to rajono mokykla, kurioje dirba grupės posėdį sugriovusi mokytoja, nešvaisto savo mokos fondo lėšų  nesantaikai tarp Lietuvos mokytojų? Nes, stebint kolegės elgesį, atrodo, kad mokykla pasirengusi savo biudžetą aukoti ne mokytojų teisių atstovavimo, bet rietenų ir kitų Lietuvos mokytojų žeminimo reikmėms. Įdomu, ką apie tai galvoja minimos mokyklos direktorius ir pedagogų kolektyvas?

Nesiskaitymas su Lietuvos mokytojais ir jų atstovais, kurį LŠDPS demonstruoja jau ne pirmą kartą, turėtų skatinti šios profesinės organizacijos narius susimąstyti dėl priklausymo organizacijai, garsėjančiai šmeižto skleidimu, skatinančiai neapykantą, kitaminčių žeminimą ir sąmoningai skaldančiai pedagogų bendruomenę.

LŠPS pažymi, jog, nepaisant provokacijų, jos atstovai ir toliau tęs darbą visose darbo grupėse, o taip pat pateiks ŠMM savo raštiškus pasiūlymus dėl mokytojo ir klasės auklėtojo pareigybių projekto.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2013-01-04 06:35:42 | Wellcome

Giedre rašo:Labas, saunuole! As dabar sevriu panasiai, lieknesiu kartu:) Baisiai smagu buvo skaityti, todel uzsuksiu vis paziureti, kaip tau sekasi. Sekmes!

2010-04-19 09:48:04 | Administratorė

Jei keistai darbo grupėje besielgusi kolegė nebuvo Birutė Vaičikauskienė, jos pavardė iš teksto išimta, klaida ištaisyta. Jei tikrai tai nebuvo Birutė Vaičikauskienė, nuoširdžiai jos atsiprašome.

2010-04-18 17:50:21 | Is salies

Susidaro ispudis, kad pagrindine bruzo problema - JIS NETURI KOMPETENTINGU ZMONIU, todel jurgeleviciniku fone ministerijos darbo grupese bruzistai atrodo apgailetinai ir nevykusiai, gal todel ir bando atsiskirti, kad niekas ju POZORO nematytu? O gal ir vel nori kaip nors pakenkti mokytojams?

2010-04-18 17:16:38 | Žmogus

"Sustabdytas jau antros darbo grupės posėdis..." - rašoma Bružo tinklapyje. Bružininkai negali padėti mokytojams, nes jiems terūpi piaras - tipo mes "dirbam".

2010-04-18 13:06:55 | geras

Kadangi, kaip raso pati Vaicikauskiene "B.Vaičikauskienė, deja, neturėjo progos taip pasireikšti", ja puikiai pavadavo ne maziau skandalinga nenustatytos tapatybes moteriske ))) Kam cia atsiprasineti? Del smeizikisku rasinejimu - ju apstu organizacijos, kuriai pone priklauso tinklpapyje - gal reikia nuo ten ir pradeti???

2010-04-17 22:45:23 | Birutė Vaičikauskien

Siūlau prieš pateikiant bet kokią informaciją savo svetainės lankytojams pasitikslinti darbo grupės dalyvių pavardes ir įsiminti jų veidus. Kadangi p. Šežienė pasirodė tik antrame posėdyje (į pirmąjį, matyt, nespėjo?), tai visiškai suprantama, jog atskirti Vaičikauskienę nuo kitų darbo grupės narių jai tikrai buvo sudėtinga. Nesusigaudė moteriškė, kas yra kas. Ir tai, kas rašoma jūsų informacijoje, visiškai neatitinka tikrovės, nes B.Vaičikauskienė, deja, neturėjo progos pasireikšti taip, kaip galbūt jums norėjosi. Beje, man atrodo, kad už šmeižikiškus rašinėjimus ar įžeidinėjimus atsako tinklalapio tvarkytojai, ar ne? Vertėtų apie tai susimąstyti.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.