Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Neadekvatus aferomis pagarsėjusio veikėjo elgesys sužlugdė darbo grupės posėdį (23)

2010 Balandžio 14d.

Trečiadienį turėjęs vykti Švietimo ir mokslo ministro įsakymu sudarytos darbo grupės posėdis buvo nutrauktas dėl vieno švietimo darbuotojų profsąjungos vadovo iššaukiančio elgesio. Nepatenkintas darbo grupės narių sudėtimi vienos iš profsąjungų veikėjas A.Bružas ministerijoje sukėlė isterišką skandalą.

Ši ŠMM darbo grupė sudaryta specialiųjų pedagogų problemų sprendimui po nevienkartinio LŠPS specialiųjų pedagogų  profsąjungos bei ikimokyklinių įstaigų pedagogų susivienijimo kreipimųsi į ŠMM.

Švietimo ir mokslo ministras yra patvirtinęs LŠPS Specialiųjų pedagogų susivienijimo atstovus šioje darbo grupėje: šiaulietę Daivą Kavaliauskienę bei ukmergiškį Arūną Rimkų. Kadangi kvietimai į posėdį gauti pavėluotai ir nariai negalėjo atvykti, darbo grupės posėdyje buvo įgaliotas dalyvauti LŠPS konsultantas Romas Turonis. A.Bružą suerzino vien kitos profsąjungos atstovo buvimas, tad eilinį kartą šis žmogus peržengė padoraus elgesio ribas.  

Darbo grupei vadovaujančiam ŠMM neformalaus ugdymo ir švietimo pagalbos skyriaus vedėjui Rolandui Zuozai dėl tokio iššaukiančio elgesio teko nutraukti posėdį.

Darbo grupės nariams buvo spėta pristatyti Vilniaus Žemynos pagrindinės mokyklos dalyvavimo Mokyklų struktūros tobulinimo programoje bei darbo su specialiųjų poreikių vaikais patirtis. Daugiau klausimų aptarta nebuvo.

Apmaudu, jog visos šalies specialiųjų pedagogų problemų sprendimas ir vėl atidedamas dėl vieno žmogaus neadekvataus elgesio.

Gal ir būtų komiška, kad su specialiųjų poreikių vaikais dirbantiems mokytojams bei jų problemas sprendžiantiems ministerijos darbuotojams net ministerijoje tenka susidurti su sunkiai prognozuojamo kai kurių asmenų elgesio pavyzdžiais...  Tačiau itin apmaudu ir liūdna, kad tokiu pavyzdžiu tampa siekiantis mokytojams atstovauti asmuo.

Žiniasklaidos pranešimas:

http://www.balsas.lt/naujiena/384392/neadekvatus-elgesys-suzlugde-darbo-grupes-posedi

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2012-09-23 08:06:20 | Frantisek

uploader BFBC2 yra geriausias MP siais meiats. (arcade) zaidziu ir esu patenkintas kad toks yra . vat tik nezinau kas nuo ko kopijuoja. ar BFBC2 nuo CODMW2 ar MOH nuo BFCD2 AR aplamai vienas nuo kito kopijuoja ir bando pagaut viduriuka. SP istorijos visu savotishkai geros ir idomios.

2010-04-17 11:41:04 | Mitas

Bružo devizas: kuo blogiau mokytojui - tuo geriau profsąjungai. Bružas daro viską, kad mokytojui būtų blogiau.

2010-04-16 13:45:42 | Stebėtojas

Kas pažista tiek Turonį - ramiai, dalykiškai bet kietai ginantį mokytojų interesus, tiek Bružą - storžieviško, pasipūtusio, chamavoto elgesio asmenį, iškart suvoks kas čia atstitiko. Suprantamas kolegų pasipiktinimas tokiu elgesiu, jiems viskas čia aišku. Deja, vienas kolega, matyt, nėra patyręs koks yra tikrasis Bružo elgesys, todėl savo noru kiša "galvą į smėlį". Bružo chamizmas jam priimtinas, o siekiai jį sutramdyti - "piktų laukinių širšių lizdas". O ką tik buvo savaitė be patyčių....

2010-04-16 10:44:36 | mokytojui

Mokytojau, apie šią "pataisą" jau girdėjome pirmajame ŠĮ projekto svarstyme Seime iš paties Švietimo k-to p-ko V.Stundžio, todėl iškart sureagavome - darbas jau vyksta :) Apmaudu tik, kad LŠPS veiklą (pvz., pasiūlymus Švietimo įstatymui, ikimokyklinukų problemų iškėlimą, mokytojų pensijinio amžiaus nustatymą ir kt.) tuoj pat savo kvailais veiksmais "apkakoja" bružas...

2010-04-15 15:57:15 | irena

Apmaudu, kad tai vyksta jau ne pirmą kartą. Nejaugi nėra priemonių kaip jį sudrausminti. Pati ŠMM turėtų priimti sprendimą, kad netraukti daugiau jo į darbo grupę. Sėkmės.

2010-04-15 10:26:20 | mokytojas

Aš bijau, kad abiejų pusių rietenos prives prie profsąjungų žlugimo. Nemanau, kad tai naudinga, bet kas žino? Nei viena profsąjunga nekovojo už ilgųjų gimnazijų išlikimą, tik dabar Čaplikas uregistravo pataisą. Jei ją patvirtintų- kuri pusė prisiimtų nuopelnus. Manau, kad nei viena.

2010-04-15 10:03:05 | Kolega

Ops! Rasydamas cia komentara tik isreiskiau savo nuomone apie susidariusia situacija posedyje.Pasirodo,tik imyniau i piktu laukiniu sirsiu lizda.Trinu si puslapi is favorites,kol sveikas kailis!

2010-04-14 23:34:29 | Anti veikejas

Darbo grupės yra atviros, o jei Bružas negali sėdėt prie vieno stalo su kitais pats kaltas,

2010-04-14 22:35:11 | Geras

Labai apgailėtinai atrodo šoumenai - valinskai, vižiniai,.. - užuot linksminę žmones, bandantys dalyvauti visuomenės gyvenime, nieko apie tai nesuprasdami.

2010-04-14 22:27:50 | Žinovas

Neteisybė: Bružas ir kompanija moka ne tik durninti kitus. Jie, tiksliau LŠDPS "ideologu" prisistatantis Vižinis, moka rimtais veidais ir smarkiai išpūtę žandus rašyti XX a. pirmos pusės KPSS komunikatų stilių primenančius opusus. Mikliai Vižas sureagavo į LŠPS info - atsirado groteskiškai rimta žinelė jų profsąjungos puslapyje. O kokių žodžių moka! "Inspiruotas", "atstovavimo ratas", "atstovavimo formos". Ir kokie pasažai - "Mūsų organizacijos atstovai, protestuodami prieš tokį išpuolį, atsisakė tęsti pradėtą posėdį". Tiesiog, epochos sąžine ir protu pasiskelbę veikėjai negali sėdėti prie vieno stalo su kažkieno inspiruotais, neaiškiais ryšiais susijusiais mokytojų liuadies priešais. Gerai išmoko "Tumpąjį KPSS istorijos" kursą :-)

2010-04-14 22:17:59 | atstovas

Patraukite į savo pusę visus kvailius ir jūs būsite išrinktas į bet kurį postą.

2010-04-14 22:06:14 | Mitingas

Bružas išmano tik viena - vogti pinigus, kuriuos savanoriškai vis dar neša jam žmonės, negalintys suvokti, kad šį veikėją seniai metas ištremti už Lietuvos ribų. Bružas - konkretus stabdys profsąjungų veikloje. Kol šitas marazmatikas nebus "išjungtas" - daug gerų darbų bus sužlugdyta.

2010-04-14 21:58:58 | Maras

Siaubas...

2010-04-14 21:51:48 | reksne

O visiškai nesuprantu ką ten gali veikti toje grupėje nei ponas nei gerbiamas kažkoks b r u ž a s ,žinau kad apie spec .poreikių vaikų problemas jis neišmano . Gaila, kad rimtai švietimo problemai atstovauja b r u ž a i. Rimtų rezultatų nėra ko laukti. Tai komisija akių muilinimui ir tiek.

2010-04-14 21:07:17 | demokratas

7/1 demokraijos naudai. Tobulejam kolegos. Bet ryt ir vel sukvies Bruzas savo sebrus ir bac bac demokratijai, ir cirik cirik rasta i SMM... Oi, kaip nepatinka jam jusu demokratija. Tiesiog uzknisote jau... tokie protingi, visur pirmi... Pamirsote, kad gali buti tik vienas ant Lietuvos...

2010-04-14 20:47:17 | Kolegė

Kolegai 18:23:17 - pirma, mūsų profsąjunga - LŠPS - NIEKADA NEMELUOJA, neapgaudinėja, nežemina ir neniekina savo narių, neiššvaisto profsąjungos turto. Antra, apgailestaujame, kad patekote tarp marionečių, kuriomis manipuliuoja kai kurie veikėjai asmeniniais tikslais (kad manipuliuojama šmeižiant kitas profsąjungas, - dar labiau jūsų gaila, o kad tamstos dar tuo ir tikite, - visiška jūsųs nelaimė :)))) Trečia, "RAŠTIŠKŲ įgaliojimų" reikalavimas šiais laikais viešoje valstybinėje įstaigoje vykstančiame pasitarime kvepia giliu sovietmečiu ;)))) Ketvirta, ministerijos tarnautojui Zuozai į pareigines funkcijas tikrai neįeina gaišti laiką su kažkurios profsąjungos ambicingų posėdžiautojų norų aiškinimusi, todėl jis to laiko ir nebegaišo ;)))) Penkta, bruzas visą gyvenimą siekė, siekia ir sieks vaidinti atstovavimą, t.y. kuproto nė grabas nebeištiesins , o visus pagrindinius tikrojo savo teisių gynimo darbus (juodus, kur reikia laiko, nuovokos ir žinių) atliksite PATYS, - jis jumis tik pasirems ;)))) Šešta, deja, didelei daliai mokytojų bendruomenenės kol kas neatstovauja niekas, mat, profsąjungos jungia vos 8-12 % mokytojų ;( Linkėjimai daugiau šviestis profsąjungine tema :))) Irgi iki malonaus ;)))

2010-04-14 20:36:16 | Žinovas

O vakar Vyriausybėje Bružas sėdėjo romus kaip avinėlis, nors prie to paties stalo buvo ir "nekenčiamieji" Jurgelevičius su Osipavičiūte. Labai daug laisvės šitam "kovotojui" suteikė ŠMM ministras ir jo klerkai. Nejaugi Steponavičius nori tapti tokiu pat pastumdėliu, kokiu buvo liūdnos atminties ministras Motuzas?

2010-04-14 20:32:24 | mokytoja

Tai bent! Skaičiau, kad Bružas atsistatydino. Taigi kas čia vyksta? Iš kur jis atsirado ŠMM patalpose? O gal tapo ministeriu ir sprendžia visas švietimo problemas? Nesutinku!!! Tokio atstovo NENORIU.

2010-04-14 20:29:41 | klausimas,Kolegei.

Sekantį kartą posėdyje dalyvaus tikrieji specpedagogai.Ar tada darbo grupės nariai ir p. Bružas mėgins ir juos išvaryti?

2010-04-14 19:41:42 | geras

Cha cha... O Bruzas paveiksliuke labai panasus i save. Cia is posedzio?

2010-04-14 19:20:47 | Dalyvis

Pirma. Cituoju A. Bružą "Aš norėčiau...". Susierzinimas pamačius kitos organizacijos atstovą, kalbėjimas pakeltu tonu ir tujinimas yra isterijos požymiai. Antra. Ministerijos atstovai darbo grupėje nereikalavo, kad būtų kas pašalintas iš posėdžio. Trečia. Viceministras Vaidas Bacys LŠPS atstovus pakvietė žodžiu, sakydamas, kad ministras ryte pasirašys įsakymą. Kokio raštiško įgaliojimo reikia? Juk tai tik darbo grupė. Ketvirta. Nesuprantamas kelių kolegų pritarimas veikėjo norams išvyti atstovą, kuris nespėjo nei žodžio pratarti. Salėje buvo ir daugiau ne grupės narių. Kodėl norėta išvyti tik vieną kolegą? Penkta. Nemažai mokytojų jau yra "perkandę" šitą veikėją ir kratosi jo "atstovavimo". Šešta. Vardan mokytojų interesų LŠPS atstovai peržengia ambicijas ir gali dirbti vienoje darbo grupėje su aferomis pagarsėjusiais veikėjais. Deja, veikėjai negali pakęsti žmonių, kurie aferas atskleidė. Iš čia ir isterija.

2010-04-14 19:15:40 | kolege

Nedalyvavau posedyje, bet ar Bruzas ir Ko jau vadovauja ministerijai, kad reikalauja ka nors pasalinti? Jei visi Turoni pazysta, tai gal jis nera "pasalinis asmuo"? Jis dirba svietimo profsajungoje, taigi jai ir atstovauja. Tikiu, kad buvo daug isterijos del Turonio, nes jis visad ramus, kaip belgas - tas ir nervina. Pagaliau, mes gyvenam demokratineje visuomeneje, tai ir elgtis reikia atitinkamai. Demokratineje visuomeneje lygybes samprata netoleruoja pirmenybes ar privilegiju atskiroms profsajungoms. Manau, kad ministerija turejo isprasyti skandalista Bruza.

2010-04-14 18:23:17 | Kolega

Sveiki,sveikinu kolegas su greita reakcija i ivykius.As ka tik grizau is sio pasitarimo ir noreciau pastebeti,kad cia rasomas visiskas melas.Pirma,isterijos nebuvo.Antra,p. Turonio pasisalinimo reikalavo ne tik Bruzas,bet ir visi kiti darbo grupes nariai.Trecia-p.Turonis neturejo jokio rastisko igaliojimo kam nors atstovauti.Ketvirta-vedejas Zuoza nutrauke posedi ne del kazkokio issaukiancio elgesio,o todel,kad posedzio sales niekaip negalejo palikti pasalinis asmuo.Penkta-Bruzas nera "siekiantis mokytojams atstovauti asmuo".Jis yra realiai atstovaujantis dideliai daliai pedagogu bendruomenes. Linkejimai kita karta geriau pasiruosti namu darba.Iki,tikiuosi,malonaus.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.