Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Švietimo ir mokslo ministras bando užglostyti jam reiškiamą nepasitikėjimą (2)

2010 Gegužės 11d.

2010 m. gegužės 11 d. Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS), už kurios atstovų nugarų švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius dėl visiems švietimo darbuotojams aktualių klausimų slapta konsultuojasi su pavienėmis profesinėmis sąjungomis, paskelbė pareiškimą dėl vis blogėjančios padėties šalies švietimo sistemoje ir išreiškė nepasitikėjimą ministru. Pareiškime pateikiamos išvados ir iš valstybinio audito ataskaitos, kurioje išvardintos problemos, dėl kurių sprendimo profesinė sąjunga ne kartą kreipėsi į valstybinę švietimo politiką formuojančią instituciją ŠMM. Deja, konstruktyvių atsakymų nesulaukta, o į kai kuriuos pasiūlymus net negauta atsakymo. Tarp jų, ir į LŠPS iniciatyvą dėl sektorinio švietimo komiteto prie Lietuvos Respublikos trišalės tarybos kūrimo.

Dėl elementarių civilizuoto socialinio dialogo principų nepaisymo ir dalies švietimo darbuotojų atstovų diskriminavimo G. Steponavičiui savo priekaištus raštiškai išsakė trijų Lietuvos nacionalinių profesinių sąjungų – Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“, Lietuvos darbo federacijos – centrai bei tarptautinės švietimo profesinių sąjungų organizacijas vienijantis  Europos švietimo profesinių sąjungų komitetas (ETUCE). Tokią ministro poziciją savo rezoliucijoje neigiamai įvertino ir gegužės 7 d. įvykusio IV-ojo Lietuvos profesinių sąjungos suvažiavimo delegatai. Nacionalinį susitarimą pasirašiusių nacionalinių profesinių sąjungų centrų vadovai G. Steponavičiaus elgesį paprašė įvertinti LR Vyriausybės vadovą Andrių Kubilių ir ministro partijos – Lietuvos liberalų sąjūdžio – pirmininką Eligijų Masiulį.

Kaip šiandien buvo informuota LŠPS, trečiadienį G. Steponavičius išreiškė norą susitikti su profesinės sąjungos vadovybe. Apie susitikimo temą informacijos nebuvo pateikta. Toks pavėluotas susitikimas jokiu būdu nekeičia kolegialiai priimto sprendimo – skelbti nepasitikėjimą ministru G. Steponavičium. Apie profesinės sąjungos sprendimą, jo motyvus ir tolimesnius žingsnius visuomenė bus informuota gegužės 12 d. BNS spaudos konferencijoje.

LŠPS
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2010-05-12 08:33:37 | mokytoja

kaip gaila, kad ne visi komentarai pasiekia viešumą.

2010-05-11 19:55:25 | Emilis

Pritariu. Nepagarba,arogancija tai šio ministro vekimo modelis. Jam labai tinka A. Bružo vadovajamos profąjungos stilius ir tuo ŠMM naudojasi. Emilis

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.