Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Profesinė sąjunga prižiūri, kad mokyklų perdavimas savivaldybėms vyktų sklandžiai (1)

2010 Gegužės 10d.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) iniciatyva Švietimo ir mokslo ministerijoje vyko pasitarimas dėl apskričių pavaldumo mokyklų ir kitų švietimo įstaigų perdavimo savivaldybėms. Pasitarime dalyvavo viceministras Vaidas Bacys, bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo departamento direktorius Arūnas Plikšnys, vyriausias ministro patarėjas Alvydas Puodžiukas, kiti ministerijos specialistai.  LŠPS atstovavo Rūta Osipavičiūtė, Arūnas Rimkus, Elena Gradauskienė bei perduodamų savivaldybėms mokyklų profesinių sąjungų atstovai.

Buvo aptarti perduodamų apskričių pavaldumo mokyklų savivaldybėms finansavimo, statuso ir galimo jų materialinio palaikymo naudojant europinius struktūrinius fondus klausimai. Naikinat apskričių administracijas būtina apie 50 apskričių pavaldume esančių mokyklų perduoti savivaldybėms. Dėl 42 - sprendimai jau priimti. Sunkiausia kol kas yra situacija su Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokykla bei Ukmergės specialiąja mokykla. Savivaldybės nenori jų perimti, bijodamos finansinių sunkumų. O ŠMM kategoriškai atsisako turėti tokias mokyklas savo žinioje. Pasak V. Bacio ministerija siekia visiškai atsisakyti mokyklų steigėjo ar savininko funkcijų, vien dėl to, kad nėra pajėgi šių funkcijų tinkamai atlikti.

Net keli šimtai Panevėžio tėvų ir mokytojų surinktų parašų nepaveikė ministerijos valdininkų nusistatymo. „Turite dirbti su savo miesto tarybos nariais ir jiems įrodyti, kad jūsų mokykla miestui reikalinga“, - ragino Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokyklos atstovus A. Plikšnys.  Viceministras savo ruožtu pažadėjo pagelbėti. „Viską darysime, kad paslaugos būtų išlaikytos. Nors vaikų mažėja, integraciniai procesai toliau vyksta, tačiau joks steigėjas nepaliks mokyklos sunaikinimui, jei turėsite racionalių pasiūlymų“, - vylėsi V. Bacys.  Jis pažadėjo asmeniškai dalyvauti mokyklos atstovų susitikime su Panevėžio tarybos nariais.

Kiek mažiau emocijų kėlė mokyklų finansavimo modelis. Švietimo įstatyme yra numatytas regioninės mokyklos statusas ir galimybė ūkio lėšas  finansuoti iš valstybės biudžeto. „Tačiau turite suvokti, kad lėšos  ūkio išlaidoms turės būti skiriamos vienodais principais. Negalės būti taip, kad vaiko išlaikymas skirtingose įstaigose skirsis 4-5 kartus“, - tikino A. Plikšnys. Visos mokyklos bus finansuojamos vienodais principais, atsižvelgiant į specifiką: pagal negalią, kalėjimo, sanatorines mokyklas ir kitas.

Pasitarimo dalyviai sutarė, kad kitos vaikų su specialiais poreikiais integracijos ir specialiųjų pedagogų problemos reikalauja atskiros diskusijos.  ŠMM siūlo galvoti apie metodinius centrus, kuriuose mokytojai galėtų gauti visą pagalbą ir paramą dirbant su tokiais vaikais. Buvo pristatyta galimybė dalyvauti projektų konkurse. Europos struktūrinių fondų lėšomis bus finansuojami projektai, kuriuose gali būti numatyta veikla su specialiųjų poreikių vaikais.  ŠMM specialistai paragino aktyviai dalyvauti teikiant konkursui paraiškas.

Pasitarimo dalyviai pažymėjo, kad neretai problemos kyla dėl paprasčiausio nesusikalbėjimo, todėl panašūs renginiai įneša daugiau aiškumo ir abipusio supratimo. 

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2012-09-21 11:28:58 | Pri

Jei kažkas daro ar kituose ebay forum rasi, tai nereiškia, kad tu gali. Ypač dar ir nuutbsai gali už dokumentų klastojimą. Kaip visam nusikalstamam pasaulyje žiopliams pameta idėjų ar kortelių numerių specialiai, kad būtent jie įkliūtų ir tikrus nusikaltimus paslėptų/atpirktų. Koks durnius tau viešai pasakos tikras schemas ir kitą..? :) Na, o faktas, kad kinai ar ebay pardavėjai prigalvoja visko. Tik jie susitarę veikia ir pvz. iš vis invoice neprideda arba sugalvoja net listings ar parduotuvės kainas užrašyti žymiai mažesnes, nes tikroji kaina būna įtraukta į kitus nematomus invoice mokesčius.Kažkada pats pirkdavau ir pardavinėdavau stuff eBay, nemažai su tuo susidurdavau ir forum paskaitydavau.. bet dabar jau senokai pamenu ką pirkau, ypač ne iš Europos sąjungos. Nors ir laikai pasikeitė, dabar Lietuvoje daugumą kompo dalių, telefonų gali nusipirkti net geresnėm kainom, nei užsienyje.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.