Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Mintys perskaičius patarėjo Valdo Vižinio straipsnelį (1)

2010 Gegužės 10d.
Nuotraukoje Erikas Gaigalas
 
 
Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojo mintys po skandalingai pagarsėjusio patarėjo Valdo Vižinio straipsnio "Dialoge".
 
Manau labai gerai, kad švietimo darbuotojų profesinėse organizacijose dirba tokie sarkastiško humoro atstovai kaip ponas Valdas Vižinis. Nenuostabu, kad tiek metų juokinus žiūrovus iš televizijos ekranų norisi ir šiandieną pašmaikštauti, praskaidrinti niūria tapusią pastaruoju metu mokytojų ir kitų švietimo darbuotojų kasdienybę.

Ponas Vižinis savo straipsnelyje mokytojams klijuoja “svečių”, “ateivių”, “skrajūnų” ir kitus epitetais. Manau negražu taip atsiliepti apie kolegas mokytojus, kurių interesus pasišovė atstovauti ponas patarėjas. Neetiška lieti savo neapykantos ir ant švietimo ir mokslo viceministro, nes ne jis kaltas, kad  kai kurios profesinės sąjungos nori vietos šildytis ministro palankumo spinduliuose.  Maža to, akcentuodamas milžinišką mokytojų streikų reikšmę, nebesusigaudo kuriais metais mokytojai streikavo. Straipsnio pradžioje rašo, kad jie vyko 2008 metais, o pabaigoje juos „perkelia“ į 2009 m. Kaip “rimtam” patarėjui primenu, kad mokytojų streikai vyko 2008 m. ir juose dalyvavo visoms švietimo profesinėms sąjungoms priklausantys mokytojai, todėl LŠDPS neverta uzurpuoti ir streikų monopolio. Taip pat noriu priminti, kad apimti streikų euforijos, LŠDPS vadovai ne tik, kad nedalyvavo derybose su tuomete Vyriausybe dėl ilgalaikės mokytojų atlyginimų didinimo programos, bet ir bandė sutrukdyti jos priėmimą. O menamą slaptų (nes niekas nėra jų matęs) sutarčių su G.Kirkilo vadovaujama Vyriausybe sudarinėjimą pavadinčiau atviru melu, netinkančiu tokiam „oriam“ patarėjui. Vietoj to siūlyčiau ponui Vižiniui rašyti tiesą: rietenas tarp profesinių sąjungų ir įvardinti rietenomis, nebandant prisidengti sugebėjimu ar nesugebėjimu atstovauti mokytojams.

Noriu delikačiai priminti, kad 2006 metais dėl konflikto su LŠDPS vadovais A. Bružu ir E. Jesinu, ponas V. Vižinis buvo priverstas palikti LŠDPS gretas, į kurias po metų vėl sugrįžo pilnas patarėjiškos išminties. Ir jei įdėmiau pasižiūrėtume į pastarųjų metų LŠDPS istoriją, pamatytume, kad tai ištisų rietenų istorija. Rietenų, kur viršų dažnai  paima tas, kurio gerklė didžiausia, o ne mintis giliausia. Tokiems ir patarinėti daug paprasčiau.

Nereikėtų ponui Vižiniui labai atsiriboti ir nuo partinės veiklos, nes nuo 2007 metų būdamas Darbo partijos atstovu Birštono savivaldybės taryboje, negali vaidinti absoliučiai apolitiško  teisuolio.

Savo straipsnelio pabaigoje Vižinis teigia, kad LŠDPS išsilaiko tik iš nario mokesčio. Noriu priminti, kad būtent LŠDPS pagarsėjo tuo, jog stengėsi gyventi ne vien iš nario mokesčio, o ir vykdydama neteisėtas operacijas su valstybės turtu, kam kelią užkirto teismai.

Apie „vidinių problemų“ sprendimą: kam rašyti abstrakčiai, jei galima vienu sakiniu įvardinti – pašalinome visus, kurie kitaip mąstė ir garsiai reiškė abejones dėl kai kurių LŠDPS vadų sprendimų ir visos problemos išsisprendė.

Baigdamas siūlau patarėjui V. Vižiniui  profesinės sąjungos vadovams patarinėti švietimo, o ne ateivių iš kito pasaulio klausimais. Taip mokytojams bus geriau.

Erikas Gaigalas
Lietuvos švietimo profesinės sąjungos Rokiškio susivienijimo pirmininkas

Straipsnis buvo išspausintas 2010 m. gegužės 7 d. "Dialogo" numeryje


 

Erikas Gaigalas
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2010-05-10 16:33:54 | Emilis

Sveikinu. Turim būti dantyti ir netiesos sakymą, ir pedagoginės visuomenės mulkinimą,ir Lietuvos profsąjunginio judėjimo juodinimą,butina ryškinti, kaip foto juostelę. Visi turi matyti,kad "Karalius"su "Juokdariu" nuogi. Emilis.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.