Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

LŠPS svarsto galimybę pareikšti nepasitikėjimą ministru (0)

2010 Gegužės 8d.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos valdyba posėdžiavusi Vilniuje gegužės 6 d. priėjo išvados, jog Lietuvos švietimo sistemos padėtis šiuo metu vis prastėja, o socialinis dialogas, kuris sudarytų prielaidas optimaliai išspręsti esančias problemas ir be kurio neįsivaizduojama šiuolaikinė demokratinė visuomenė, švietimo sektoriuje nevyksta.

Švietimo ir mokslo ministerija esminius švietimo klausimus sprendžia faktiškai nesikonsultuojant ir nederinant su visuomene ir socialiniais partneriais. Apie rimtus šalies švietimo sistemos trūkumus byloja ir Valstybinio audito ataskaita apie švietimo reformą, kurioje aiškiai matosi, jog  daugelio išvardintų švietimo sistemos problemų nesėkmingo sprendimo priežastis yra valstybinės švietimo politikos formavimo institucijos ŠMM nepakankamas bendradarbiavimas su kitais švietimo sistemos subjektais – savivaldybėmis, mokymo įstaigų darbdavių asociacijomis, pedagogų profesinėmis sąjungomis bei mokytojų dalykinėmis asociacijomis.

Tokiame kontekste neatsakingai atrodo ministro G. Steponavičiaus ir jo politinio pasitikėjimo komandos pradėtos manipuliacijos švietimo sistemoje veikiančiomis profesinėmis sąjungomis: vienus eliminavus iš informavimo ir konsultavimo proceso, už uždarų durų pradėti derybas su kitomis. Tokia politika prieštarauja 2009 metais pasirašytam Nacionaliniam susitarimui bei pažeidžia LR Konstitucijos garantuotą visų profesinių sąjungų lygiateisiškumą bei TDO rekomendacijomis įtvirtintus socialinės partnerystės principus.

Išdėstyti faktai ir aplinkybės Lietuvos švietimo profesinės sąjungos valdybą verčia abejoti ministro G. Steponavičiaus bei jo politinio pasitikėjimo komandos kompetencija ir gebėjimu vadovauti Švietimo ir mokslo ministerijai ir svarsto galimybę pareikšti nepasitikėjimą ministru. Galutinį sprendimą kitos savaitės pradžioje priims LŠPS taryba.

LŠPS
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.