Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

VGTU profesinė sąjunga nutarė gausinti savo gretas (1)

2010 Gegužės 5d.

Nuotraukoje - Vilniaus Gedimino technikos universiteto darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Rimutė Meilūnienė  

Gegužės 4 dieną Vilniaus Gedimino technikos universiteto darbuotojų profesinė sąjunga savo narius sukvietė į visuotinį ataskaitinį rinkiminį susirinkimą. Ataskaitas pateikė profesinės sąjungos pirmininkė Rimutė Meilūnienė ir revizijos komisija.

R. Meilūnienė išsamiai apžvelgė VGTU darbuotojų profesinės sąjungos veiklą per dvejus ataskaitinius metus. Prieš dvejus metus įsikūrusioje profesinėje sąjungoje tebuvo 19 narių, per šį laikotarpį organizacija išaugo daugiau nei dvigubai ir šiuo metu vienija 43 universiteto darbuotojus. „Žinoma, narių skaičius vis dar lieka labai mažas, todėl profesinės sąjungos įtaka pačiame universitete lieka silpnoka“, - kalbėjo profsąjungos pirmininkė.- „Tačiau jau prisijungė keli dėstytojai, kurie kelia savo problemas ir siūlo jų sprendimų būdus. Jei pavyks šias problemas išspręsti darbuotojų naudai, profesinė sąjunga augs“, - įsitikinusi R. Meilūnienė.

VGTU profesinės sąjungos atstovai aktyviai dalyvavo Lietuvos aukštųjų mokyklų ir Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų (dabar Lietuvos švietimo profesinė sąjunga) susivienijimų veikloje. R. Meilūnienė buvo aktyvi abiejų profesinių sąjungų vienijimosi šalininkė ir procesų dalyvė.

Bendros susivienijimų veiklos pasekmė – sukurta Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacija, kuri tapo pripažinta nacionaliniu (yra LPSK narė) ir tarptautiniu mastu (yra ETUCE ir EI narė). Veikiant Federacijoje, VGTU profesinei sąjungai irgi turėtų atsiverti galimybės užmegzti tarptautinius ryšius su kitų šalių technikos universitetų profesinėmis sąjungomis.

R. Meilūnienė akcentavo, kad svarbiausias iššūkis visoms aukštųjų mokyklų profesinėms sąjungoms buvo aukštojo mokslo ir studijų reforma. Nuveikta buvo nemažai: diskusijos Seime, konferencijos, piketai, mitingas, susitikimai su Seimo nariais bei Švietimo ir mokslo ministerijos vadovais. Deja, Mokslo ir studijų įstatymas Seime priimtas, o į profesinių sąjungų pastabas ir pasiūlymus atsižvelgta tik nedidele dalimi.

Susirinkimo dalyvius sveikino Lietuvos švietimo profesinės sąjungos konsultantas Romas Turonis. Jis profesinei sąjungai palinkėjo augti ir stiprėti. „Tik susibūrę į profesinę sąjungą darbuotojai gali išreikšti savo interesus ir apginti teises. Geresnės kolektyvinės atstovavimo savo interesams sistemos dar niekas nesugalvojo“, - kalbėjo R. Turonis.

Susirinkimo dalyviai patvirtino ataskaitas, perrinko R. Meilūnienę pirmininke naujai kadencijai, papildė komitetą, suformulavo jam veiklos užduotis. Pirmoji - išsiaiškinti, ar kalbų dėstytojai privalo nemokamai vertėjauti įvairiuose renginiuose, ar tai jiems nėra papildomas darbas. Susirinkimo dalyviai nutarė, jog siekiant didesnės įtakos universitete, profesinė sąjunga privalo pagausinti savo gretas. 

VGTU profesinės sąjungos informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2010-05-07 20:02:31 | Virga

Sveikiname VGTU profsąjungą ir išrinktą kitai kadencijai profsąjungos pirmininkę Rimutę Meilūnienę - aktyvią profsąjungų akcijų, radijo laidų profsąjungos klausimais dalyvę, LAMPSS (Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo) tarybos, Lietuvos švietimo profsąjungos tarybos bei LPSK - Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos tarybos narę, gausinančią profsąjungos narių gretas. LMTA profsąjungos pirmininkė Virginija Apanavičienė

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.