Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Pilietinėje akcijoje „Savaitė be pažymėjimų“ – siekis išlaisvinti pedagogo darbą (0)

2010 Spalio 14d.

Nuotraukoje - kūrybiškumo pažymėjimais neišmatuosi:)

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras spalio 12 – 14 dienomis surengė pilietinę akciją "Savaitė be pažymėjimų", kuria siekta atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad mokyklose gaji biurokratinių suvaržymų gausa trukdo laisvam ir kūrybiškam pedagogų darbui. Prie akcijos prisijungė Lietuvos švietimo profesinė sąjunga.

Akcijos organizatoriai „Savaitės be pažymėjimų" metu pakvietė į nemokamas, visiems pedagogams atviras paskaitas, seminarus bei praktinius užsiėmimus, kuriuos vedė žinomi psichologai, ugdymo specialistai, menininkai. Simboliškai siekiant atkreipti dėmesį į tai, kad ne pažymėjimų apie išklausytus seminarus skaičius rodo mokytojo kvalifikaciją, o žinios ir gebėjimas būti kūrybišku ir kasdieniniame darbe su vaikais bei jų tėveliais, šioje akcijoje už apsilankymą seminaruose pažymėjimai nebuvo išduodami.

„Pažymų, diplomų sureikšminimas skatina formalų mokymąsi ir skatina ne tikrąją, bet popierinę kvalifikaciją, o tai ilgainiui neigiamai atsiliepia  ir ateityje atsilieps visuomenės gerovei ir konkurencingumui. Tuo tarpu gebėjimas būti kūrybišku mokytoju pažymėjimais neišmatuojamas. Pedagogai verti žymiai daugiau“, - pradėdamas akcijos renginius kalbėjo LVJC vadovas V.Jankauskas.

Kiekviena akcijos dienų buvo skirta skirtingai temai - tolerancijos, kompetencijų ir kūrybiškumo.  Pedagogams paskaitas skaitė  „G&G Sindikato“  narys Gabrielius Liaudanskas – Svaras,  psichologas, „Vaikų linijos“ vadovas Dr.  Robertas Povilaitis, taip pat  psichologas, socialinių mokslų daktaras  Dr. Artūras Deltuva,  Finansinio savarankiškumo mokyklos įkūrėjas ir vadovas Žilvinas Jančoras, neformaliojo vaikų švietimo konsultantė Skirmantė Šernaitė, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro direktorius Valdas Jankauskas, režisierė, retorikos mokytoja, psichodramos specialistė Vida Lipskytė,  LVJC neformaliojo vaikų švietimo mokytoja – metodininkė Giedrė Juzėnienė. Pranešimų temos – jaunimo subkultūrų pristatymas, patyčių mokykloje problematika, bendrosios kompetencijos ir jų įtaką savarankiškai ir kūrybingai raiškai.

„Juridiškai jau nuo 2008 metų rugsėjo 1 dienos pažymėjimai beveik neturi įrodomosios galios mokytojo kvalifikacijai pagrįsti. Vadovaujantis Mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų (išskyrus psichologus) atestacijos nuostatais, pagrindinis mokytojo kvalifikacijos įvertinimas yra jo vedama pamoka. Pažymėjimai tėra menkas priedas. Tačiau teisiniai dalykai skiriasi nuo realaus gyvenimo. Mokytojams dažnai pažymėjimais tenka įrodinėti, kad jie kėlė savo kvalifikaciją, lyg nekaltumo prezumpcija šalyje negaliotų.“, - sveikindamas akcijos dalyvius kalbėjo LŠPS konsultantas Romas Turonis.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.