Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Kam buvo naudinga keisti mokinių vežiojimo tvarką? (0)

2010 Spalio 13d.

Audronė PAJARSKIENĖ, Anykščių krašto laikraštis "Šilelis"

Praktiškai pradėjus įgyvenditi vasaros pabaigoje priimtą Anykčių rajono Tarybos sprendimą dėl pasikeitusios mokinių vežiojimo tvarkos, mokyklose kilo sumaištis.

- Mes jaučiame didžiulį papildomą krūvį. Šitas apskaitos būdas yra archainis. Niekas nesako, kad Savivaldybės dotacijų apskaita nereikalinga, tačiau ar tam mokytojus reikia paversti apskaitininkais? Ar reikėjo tokia atsakomybe apkrauti pačius mokinius? – papildydamos viena kitą, susidariusią padėtį rajone „Šileliui“ pasakojo rajono mokytojų profsąjungos lyderės Žana Loginova ir Danutė Mažvylienė.

Mokytojus papiktinusi situacija susidarė, kai rajono Taryba nusprendė įvesti naują moksleivių vežiojimo tvarkos apskaitą, kuomet mokiniams kas savaitę klasių auklėtojai išduoda dviejų dalių talonėlius, kurių vieną dalį, užpildytą ir mokinio, ir maršruto vairuotojo, turėjo pasilikti mokinių vežiojimo paslaugos teikėjas, o kitą dalį – talono šaknelę – moksleivis turėdavo pristatyti klasių auklėtojui. Pastarasis kiekvienos savaitės pabaigoje turėdavo suregistruoti išduotų ir gautų šaknelių numerius, dėti parašą ir pateikti juos atsakingam mokyklos atstovui. Šis savo ruoštu turėjo apskaičiuoti važiavusių mokinių maršrutus, atstumus, važiavimo autobusais skaičių, atlikti visos mokyklos važiavusių moksleivių apskaitą ir tik tada išduoti mokiniui talonėlius kitai savaitei...

-  Jei seniau per dieną mūsų įmonės autobusais į mokyklas ir atgal suvežiodavome apie 3 000 moksleivių, tai šiomis dienomis talonėlių kas dieną surenkame vis po 100 – 200 mažiau.  Paskaičiavome, kad kiekviename autobuse iš kokių 25 važiuojančių moksleivių - 5-7  talonėlių arba nepateikia, arba sakosi pametę. Kol mes iš kiekvieno kaimelio ir pusiaukelių po vieną surankiojame rajono vaikučius, tai tolimojo susisiekimo autobusai mus spėja aplenkti ir susirenka didžiąją dalį stotelėse laukiančių moksleivių. Tokiu atveju mūsų rajono biudžeto pinigais pelnosi kitų rajonų vežėjai. Kas suinteresuotas, kad būtų žlugdoma vietinė įmonė „Autovelda“ ir kad į gatves išeitų 50 jos darbuotojų? – pasakodamas apie naują vežiojimo apskaitos tvarką, retoriškai klausė UAB „Autovelda“ direktorius, tarybos narys Vladislovas Preidys.

 „Šileliui“ pasiteiravus rajono mero Sigučio Obelevičiaus, ar jam žinoma situacija, kuri vienu Tarybos sprendimu užgriuvo rajono pedagogus, moksleivius ir vežėjus, pastarasis atsakė:
-  Žinome. Ir jau Švietimo skyrius įpareigotas rengti tos tvarkos kažkokias pataisas. Toks chaosas negali būti... Naujųjų pataisų vienas iš variantų būtų pačių bilietų, kur vairuotojas išrašo kainą, keitimas. Kitas, gal visai atsisakant šitos tvarkos...

Paklausus, ar dėl tokių greitai priimamų ir vėl keičiamų Tarybos sprendimų nenukentės rajono biudžetas, S. Obelevičius patikino:
-   Tikrai nemanau, kad rajono biudžetas šitoj vietoj praras pinigų. Čia nuostolių patirs nebent Preidys...

Švietimo, kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vyr. specialistė Rita Jakimavičienė „Šilelį“ informavo, kad vasaros pabaigoje patvirtintai moksleivių vežiojimo tvarkai įgyvendinti konkurso būdu visiems metams jau yra nupirkta 400 000 kompensuojamo važiavimo bilietų, kurių spausdinimas savivaldybės biudžetui kainavo 7 260 litų.

Šaltinis: http://www.silelis.res.lt/

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.