Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Telšių vaikų globos namų profesinė sąjunga išsaugojo socialinių pedagogų statusą (4)

2010 Spalio 11d.

Nuotrauka - iš Telšių vaikų globos namų svetainės. Renginyje „Stovykla po stogu“.

Telšių vaikų globos namų pedagogų profesinė sąjunga raštu kreipėsi į Telšių rajono savivaldybės administraciją dėl vaikų globos namų auklėtiniams teikiamų paslaugų kokybės nebloginimo, darbuotojų socialinių garantijų išsaugojimo ir vaikų globos namų mokos fondo racionalaus taupymo.

Kreipimesi rašoma, kad atsižvelgiant į LR Vyriausybės sprendimus, ekonominę situaciją iki ji pagerės, taupant biudžetines lėšas, atstovaujant vaikų, gyvenančių vaikų globos namuose, jų elgesio, emocijų, sveikatos sutrikimus ir kitas problemas, Telšių VGN profesinė sąjunga nutarė ir siūlo Telšių vaikų globos namų administracijai, VGN steigėjui Telšių rajono savivaldybės administracijai: Palikti tiesiogiai su vaikais dirbti pedagogams socialinio pedagogo pareigybę, nes jie dirba su 58 vaikais, turinčiais elgesio ir emocijų  sutrikimų, 10 ikimokyklinio, 23 jaunesnio mokyklinio amžiaus, 59 paaugliais, su 80 % vaikų, priklausančių rizikos grupei.

Taupymo sumetimais profesinė sąjunga siūlė svarstyti ir nustatyti socialinio pedagogo koeficiento dydį. Socialinio pedagogo pareiginės funkcijos ir yra socialinių pedagoginių problemų sprendimas, socialinių įgūdžių ugdymas, vaiko elgesio korekcija, pamokų ruoša, ugdymas, darbas su biologine šeima, žalingų įpročių prevencija ir kita.

Profesinė sąjunga įžvelgė socialinio darbuotojo ir socialinio pedagogo profesinius skirtumus:
- socialinis darbuotojas vykdo socialinį darbą su šeimomis, įvairaus amžiaus asmenimis, turinčiais socialinių problemų. Socialinis pedagogas dirba individualizuotą darbą su vaikais, paaugliais, turinčiais socialinių - pedagoginių problemų,
- socialinio darbo tikslas – žmogaus socialinė integracija, atsižvelgiant į reikalingus jam vidinius bei išorinius išteklius ir veiksmingai juos panaudojant. Socialinio pedagoginio darbo tikslas – vaiko gerovė, saugumas siekiant  pozityvios integracijos ir socializacijos visuomenėje, skatinant visavertę asmenybės raišką, pilietinę brandą.

Reaguodamas į kreipimąsi Telšių rajono meras Valdemaras Ramšas surengė pasitarimą, kuriame dalyvavo Telšių rajono administracijos socialinės paramos ir rūpybos skyriaus vedėja Lendra Bukauskienė ir kiti specialistai, Telšių VGN direktorius Žydrūnas Seilius, VGN profesinės sąjungos atstovai ir Lietuvos švietimo profesinės sąjungos konsultantas Romas Turonis. Savivaldybės administracija išklausė profesinės sąjungos argumentus ir pasitarime rasti kompromisai, kaip taupyti nesumažinant vaikams teikiamų paslaugų kokybės ir nebloginti darbuotojams socialinių garantijų.

Vėliau pakartotinai trišalių VGN administracijos, pedagogų profesinės sąjungos, Telšių rajono savivaldybės tarybos socialinių reikalų, ekonomikos ir finansų komitetų posėdžiuose parengtas sprendimo projektas, o 2010-09-30 savivaldybės taryba jį patvirtino. Nutarime nustatyta nekeisti Telšių vaikų globos namų statuso. Tiesiogiai su vaikais šeimynose dirbs socialiniai pedagogai su socialinio pedagogo 16,1 koeficientu ir priemoka už darbą pasunkintomis sąlygomis.

Džiaugiamės radę kompromisą su įstaigos nauju steigėju – rajono savivaldybe. Tai geras vaikų globos namų pedagogų profesinės sąjungos praktinės veiklos pavyzdys.

Profesinės sąjungos pirmininkas Arvydas Bomblauskas
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2011-01-20 18:50:47 | zinau as ta ju darba

Labai gaila, kad nepadare soc darbuotojais. Ir taip jiems per gerai-atlyginimai milziniski, atostogos-per ilgos. Ir dar priedas uz apsunkintas darbo salygas! Mirk is juoko!!! Va, turiu kaimyne vaiku namu soc pedagoge-vos ne puse darbo (butent darbo!) dienos prasedi namie, o kaip darbe persidirba tai irgi isivaizduoju! Nesamone gryna! Nezinau, kodel Telsiu rajono valdzia apsileido kazkokiai profsajungai. Gal kazkam tai naudinga...:)

2010-10-26 21:12:52 | auklėtojai

tikra socialinė neteisybė ir nelygybė!!! Ar kituose vaikų globos namuose skiriasi darbo specifija, ar ne tolygiai atliekamos pedagogų (soc.darbuotojų) pareigos ir darbas??? Kodėl Lietuvos valdininkai abejingi vaikų ateičiai.... Sakyčiau pribrendo laikas ginti savo - vaikų globos namuose dirbančių pedagogų (jei norit social.darbuotojų) garbę ir teises...Žmogaus Teisių lygmenyje.

2010-10-11 20:43:52 | ona

taip, Maryte, Zarasai- tai gili glūduma, ten valdžiai viskas ,,dzin"...O pas jus yra profsąjunga?Per vėlai susigriebėt, kai šaukštai po pietų...

2010-10-11 20:36:37 | maryte

Šaunuoliai ir dar kartą šaunuoliai. Sėkmės ir stiprybės Jums. O mums špyga taukuota socialinio darbuotojo pareigybe, nulaižytas koeficientas ir vaikai kokiu reta.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.