Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Akmenės rajono profsąjungiečiai iš naujo atrado Platelius (0)

2019 Birželio 25d.

LŠMPS Akmenės raj. susivienijimo nariai šių metų vasaros atostogas pradėjo išvyka į Žemaitijos nacionalinį parką, supantį Platelių ežerą. Tai giliausias, didžiausias ir bene gražiausias ežeras Žemaitijoje su salomis, pusiasaliais, įlankomis, apjuostas kalvų virtinėmis ir miškais pasidabinęs. 

Susivienijimo pirmininkas K. Norvaišas suorganizavo ekskursiją į vieną gražiausių ir garsiausią praeitį turinčių Žemaitijos miestelių – Platelius, kurie įsikūrę vakarinėje Platelių ežero pakrantėje, Žemaitijos nacionaliniame parke. Istoriniuose šaltiniuose jie minimi nuo XV a., o 1792 m. Plateliams suteiktos Magdeburgo teisės ir herbas.

Ekskursijos metu buvo aplankytas ne tik Žemaitijos nacionalinis parkas, bet ir unikalus objektas - Šaltojo karo muziejus. Tai vienintelė Europoje ekspozicija, įrengta viename pirmųjų Sovietų Sąjungos buvusiame požeminiame balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse. Muziejaus istorinė ekspozicija pasakoja apie penkis dešimtmečius trukusį Šaltąjį karą. Čia buvo dislokuotos 4 vidutinio nuotolio balistinės raketos SS-4, apginkluotos 2 MT galios termobranduolinėmis galvutėmis.

Žemaitijos nacionalinio parko gidė profsąjungiečius supažindino su naujai paruošta muziejaus ekspozicija ir pavedžiojo po Platelių miestelį, aprodydama jo įžymiausias vietas.

Poilsis, atsipalaidavimas gamtos apsuptyje ir sotūs pietūs – geriausias būdas atsipūsti po sunkių prailgintų mokslo metų. Mokytojus džiugino, kad visą dieną niekur nereikia skubėti, o tik galima mėgautis mūsų krašto grožiu. Kaip gera buvo ramiai ir maloniai pailsinti pavargusias ir informacija perkrautas galvas gamtoje, pakvėpuoti pušų skleidžiamu gaiviu aromatu. 

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.