Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

LŠPS reikalavimus ministerijai palaiko kitos švietimo profesinės sąjungos (0)

2012 Vasario 3d.

Vasario 2 dieną Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) pirmininko pavaduotojas Romas Turonis ir LŠPS tarptautinė sekretorė Tatjana Babrauskienė susitiko su Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotoju Andriumi Navicku ir LŠDPS prezidiumo nariu Vytautu Silvanavičiumi. Susitikime buvo aptarta LŠPS kolektyvinio ginčo su Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) eiga ir profesinių sąjungų bendradarbiavimo galimybės.

R. Turonis kolegas informavo, jog LŠPS yra pradėjusi Darbo kodekse numatytą kolektyvinio ginčo procedūrą. Sausio 18 dieną profesinė sąjunga pateikė ŠMM reikalavimus, į kuriuos gautas biurokratinį atsirašinėjimą primenantis atsakymas, be to, atsakymas gautas pažeidus DK numatytus terminus. Todėl LŠPS pareikalavo sudaryti taikinimo komisiją. Jei komisija nebus sudaryta arba neras taikinamųjų sprendimų, LŠPS skelbs įspėjamąjį 2 val. streiką.

Reikalavimai ministerijai keliami bendradarbiaujant su LŠDPS Žemaitijos regiono susivienijimu. Jie irgi yra pradėję streiko rengimo procedūras, tačiau jos skiriasi - reikalavimus jie kelia mokyklų vadovams.

A. Navickas informavo, jog tą pačią dieną vyko LŠDPS prezidiumo posėdis, kuriame buvo priimtas sprendimas palaikyti LŠPS reikalavimus ir dalyvauti įspėjamajame streike, jei jis bus paskelbtas.

Aptariant profesinių sąjungų bendradarbiavimo perspektyvos, buvo kalbama, kad reikėtų efektyviau bendradarbiauti ne tik rengiant streiką, bet ir dirbant LR Trišalės tarybos švietimo komiteto institucijoje. Į šį komitetą deleguoti visų švietimo sektoriuje veikiančių profesinių sąjungų atstovai. Deja, LŠDPS atstovas retai dalyvauja posėdžiuose, todėl LŠDPS įtaka komiteto sprendimas silpna.

Derinant profesinių sąjungų veiksmus galima pasiekti, jog visus mokytojams ir kitiems švietimo darbuotojams svarbius sprendimus ŠMM priimtu tik suderinus švietimo komitete.

Kitas bendradarbiavimo laukas – kartu siekti švietimo sektoriaus šakos kolektyvinės sutarties pasirašymo. R. Turonis informavo, jog LŠPS parengė paraišką ESFA vykdyti projektą „Socialinės partnerystės plėtra ir kolektyvinių derybų skatinimas šalies švietimo sektoriuje“. Projektas įvertintas gerai ir netrukus prasidės jo vykdymas. Tarp projekto rezultatų numatyta pasirašyti švietimo sektoriaus šakos kolektyvinę sutartį. Kolegos bus pakviesti dalyvauti projekto veiklose.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.