Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Švietimo profesinės sąjungos pasirašė memorandumą dėl švietimo finansavimo (0)

2014 Gegužės 8d.

Šiandien Seime pasirašytas memorandumas Dėl optimalaus Lietuvos švietimo finansavimo ir dėl saugios aplinkos švietimo įstaigoje. Memorandumą pasirašė Lietuvos švietimo profesine sąjunga, Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga kartu su LR Darbo partijos frakcija. Tai – jau ne pirmas kartas, kuomet suvienijamos profsąjungų ir darbiečių jėgos, siekiant pozityvių pokyčių švietimo sistemoje.

„2007 metais buvo pasirašytas susitarimas tarp penkių Seimo parlamentinių partijų ir švietimo profsąjungų. Šiuo susitarimu buvo įsipareigota teikti profesinėms švietimo sąjungoms visokeriopą paramą, ginant švietimo darbuotojų socialinius-ekonominius interesus, taip pat derinti su jais visus sprendimus švietimo klausimais, taip išvengiant socialinės įtampos ir konfrontacijos. Tai davė teigiamą poslinkį švietimo sistemos kaitai, nes tik dialogas gali išspręsti problemas ir neatsakytus klausimus. Tikiu, kad šiandien pasirašyto memorandumo tikslai su laiku taip pat bus įgyvendinti“, – sakė Darbo partijos frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Valentinas Bukauskas.

Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė Audronė Pitrėnienė, vertindama parengtą memorandumą, teigė, esą jai džiugu, kad švietimo profesinės sąjungos šiandien kalba ne tik apie finansavimą – kaip kelti mokytojų atlyginimus, bet ir apie lėšų, būtinų kokybiškai įgyvendinti ugdymo planą, svarbą. Ji taip pat akcentavo psichologinio ir fizinio smurto prieš mokytojus klausimo aktualumą. Pasak politikės, pagaliau oficialiuose dokumentuose viešai įvardijama smurto prieš mokytojus problema ir pasiūlytos realios priemonės kaip su tuo kovoti. „Šie pasirašomame memorandume iškelti aspektai ir požiūris į juos rodo švietimo profesinių sąjungų brandumą“, – teigė A. Pitrėnienė.

Kalbėdamas apie poreikį užtikrinti optimalų Lietuvos švietimo finansavimą, Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius sakė, kad šiandien būtina kuo skubiau spręsti pedagogų darbo apmokėjimo klausimus, nes esama daug šios sistemos spragų: „Kaip matome, daugiau nei pusei šalies mokytojų taikomi minimalūs mėnesinių tarifinių atlygių koeficientai, o devyniems iš dešimties mokytojų atlyginama ne už visus mokykloje dirbamus darbus. Dėl mokinių skaičiaus mažėjimo kasmet mokytojų darbo krūvis mažėja, o tuo pačiu mažėja ir jų atlyginimai. Ir tai – tik dalis problemų“, – pabrėžė jis.

Pasak A. Jurgelevičiaus, pirmiausia svarbu politikų noras daryti konkrečius žingsnius. „Nieko nedarymas mažina pasitikėjimą švietimo sistema, o švietimas ir nihilizmas nesuderinami. Deja, šiandien nihilizmas plinta ir tarp tų, kurie turi diegti etines dorybes – mokytojų. Būtini atsakingi ir skubūs politikų sprendimai“, – kalbėjo švietimo profesinės sąjungos pirmininkas.

Kaip minėta, memorandumu siekiama pokyčių ir švietimo įstaigų saugumo srityje. „Pagal mūsų atliktą pedagogų emocinės aplinkos tyrimo rezultatus, kone septyni iš dešimties mokytojų per pastaruosius metus asmeniškai patyrė psichologinį, pasitaiko net fizinio smurto atvejų. Taigi mokytojų darbas sudėtingėja ir užmerkti akis prieš realius faktus – nevalia. Šis memorandumas – reikšmingas žingsnis, toliau kuriant saugią švietimo ir ugdymo sistemą“, – sakė Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas.

Lietuvos švietimo profesinių sąjungų atstovai pabrėžė, kad šiuo metu vienintelė Darbo partijos frakcija rodo realų susidomėjimą švietimo sistema Lietuvoje ir pozityviais jos pokyčiais. Tačiau pažymėta, kad memorandumas bus pristatytas ir kitoms parlamentinėms frakcijoms, kviečiant bendradarbiauti, diskutuoti ir pildyti pasirašytą dokumentą.

Visi šiandien pasirašyti Memorandumo punktai jau anksčiau buvo aktyviai aptarti nacionalinio pedagogų forumo „Lietuvos švietimas Europos Sąjungos kontekste: kaip užtikrinti racionalų finansavimą ir saugią mokyklą“, vykusio Lietuvos Respublikos Seime balandžio 16 d., metu. Forume dalyvavo daugiau nei 300 švietimo darbuotojų iš visos šalies.

 

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga
Reklama
 
  


Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.