Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Švietimo profesinių sąjungų vadovai Prezidentūroje diskutavo apie nacionalinį saugumą (0)

2015 Vasario 20d.

Vasario 19 d. šalies švietimo profesinių sąjungų vadovai lankėsi Prezidentūroje, kur susitiko su švietimo, mokslo ir kultūros grupės vadove, Prezidentės vyriausiąja patarėja Rūta Kačkute ir nacionalinio saugumo grupės vadovu, Prezidentės vyriausiuoju patarėju Valdemaru Sarapinu.

Susitikimo tikslas, kurį įvardino R. Kačkutė, – pasitarti su mokytojų atstovais, kaip mokyklose stiprinti patriotizmą, užkirsti kelią kitų šalių propagandos plitimui. Susitikimo pradžioje Krašto apsaugos ministerijos karininkai pristatė, kokie ideologinio ir informacinio karo pavojai gresia Lietuvai.

Vėliau vykusios diskusijos metu Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotoja Laima Juknienė kelis kartus pabrėžė, kad visų lygių šalies švietimo valdžios atsainus ir dažnai neteisingas elgesys su švietimo sistemos darbuotojais kelia socialinę įtampą, kuri artimiausiu laiku gali virsti masiniais protestais. Taip buvo priminta, kad mokytojų protesto akcijas "priešiškos šalies neįvardintų veikėjų užsakymų vykdymu" pavadino ne užsienio žurnalistai, o dabartinės Švietimo ir mokslo ministerijos vadovai – viceministras Rimantas Vaitkus ir jam paantrinęs ministras Dainius Pavalkis.

Švietimo profesinių sąjungų vadovai pabrėžė, kad tokie neatsakingi aukštų šalies pareigūnų pareiškimai yra didžiausias pavojus nacionaliniam Lietuvos saugumui informacinio karo fronte.

Kitas pavojus – šalies valdžios nenoras ar nesugebėjimas nedelsiant ir efektyviai spręsti susikaupusias švietimo sistemos problemas. Toks delsimas blogina mikroklimatą mokyklose, o tai neišvengiamai atsiliepia ir moksleivių ugdymui, mažina pasitikėjimą valstybės sugebėjimu suderinti aukštus reikalavimus mokytojui ir normalių darbo sąlygų jam sukūrimą.

Pasak Prezidentūros atstovų, išsakytos pastabos bus analizuojamos, o bendravimas su profesinėmis sąjungomis bus intensyvesnis.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga
Reklama
 
  


Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.