Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Profesinės sąjungos siūlo vengti nepotizmo apraiškų (0)

2015 Vasario 11d.

Šiandien, Lietuvos švietimo profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga ir Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga išsiuntė raštą Švietimo ir mokslo ministrui Dainiui Pavalkiui, kuriame siūlo, vadovaujantis viešą interesą ginančiais teisingumo, sąžiningumo ir skaidrumo principais, neatidėliojant pradėti viešas diskusijas ir konsultacijas dėl ŠMM ministro įsakymo „Dėl švietimo ir mokslo ministro 2011 m. liepos 1 d. įsakymo Nr. V-1193 „Dėl konkurso valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovų pareigoms eiti tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“ projekto su socialiniais partneriais.

Rašte primenama, kad mokyklų vadovų atrankos tvarka 2011 metais buvo pakeista tam, kad būtų užkirsta galimybė nekompetentingiems pretendentams, artimiems ir lojaliems valdininkams bei politikams, nesunkiai įveikti konkursą ir užimti švietimo įstaigų vadovų postus. Šios tvarkos galiojimo metu lūkestis pasitvirtino, nes teigiamai buvo įvertintas tiktai kas antras pretendentas. Todėl profesinėms sąjungoms kyla įtarimas, kad dabartinė ugdymo įstaigų vadovų atrankos tvarka netinka tiems, kurie nesugeba įveikti kompetencijų patikrinimo.

Be to, priėmus demokratišką ir pažangią ugdymo įstaigų vadovų atrankos  tvarką,  buvo žengtas didelis ir realus žingsnis, sprendžiant visos švietimo sistemos kokybės užtikrinimo klausimą. Veiksmingiausia ir moderniausia šioje sistemoje buvo tai, kad antrajame konkurso atrankos etape pusę komisijos narių sudarė tėvai, mokytojai bei mokiniai, kurie galėjo pareikšti savo nešališką nuomonę dėl pretendentų.  Naujai siūlomos tvarkos projekte ugdymo įstaigos bendruomenės ir profesinė sąjunga nustumiamos į užribį, nes iš jų atstovų atimamos sprendžiamojo balso galimybės.

Švietimo profesinės sąjungos pasigenda argumentų, kodėl reikia keisti dabar galiojančią ir mokyklų bendruomenėms priimtiną tvarką.  Šiuo metu mokyklose apstu vadovų, kurie nesugeba kompetentingai spręsti daugelį klausimų. Pirmiausia, reikia pasiekti, kad vyktų objektyvus, aiškus ir skaidrus dirbančių vadovų kompetencijų patikrinimas ir jokiu būdu nemažinti kompetencijų reikalavimų būsimiems vadovams, nes kvalifikaciniai reikalavimai mokytojams yra pakankamai aukšti. 

Be to, švietimo profesinės sąjungos įsitikinusios, kad ugdymo įstaigų vadovų atrankos tvarka labai svarbi visos švietimo sistemos kokybės užtikrinimui, todėl ji turi būti derinama su visais švietimo bendruomenės nariais ir socialiniais partneriais. Lyderystė užima svarbų vaidmenį, visuose švietimo sistemų lygmenyse siekiant gerų rezultatų, todėl į mokyklas turi ateiti kompetentingi vadovai. Jie turi būti ne tik geri specialistai, bet ir gabūs organizatoriai, aukštos kultūros, plačios erudicijos kolektyvo vadovai, sugebantys įžiebti darbuotojų entuziazmą ir kelti motyvaciją darbe. Vadovai turi sukurti įstaigoje palankias, socialiai teisingas  darbo sąlygas, tinkamą mikroklimatą, užtikrinti psichologinį saugumą ir suvienyti darbuotojus vieningų siekių įgyvendinimui, vengiant nepotizmo apraiškų.

LŠPS, LŠĮPS, LMPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.