Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Švietimo profesinės sąjungos: kovoti reikia su patyčių atsiradimo priežastimi, o ne pasekme (0)

2016 Birželio 8d.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS) ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga (LŠĮPS), išnagrinėjusios Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos Švietimo, mokslo ir kultūros grupės ir Teisės grupės siūlomus Švietimo įstatymo pakeitimus dėl smurto švietimo įstaigose, atkreipia dėmesį, kad visi Prezidento kanceliarijos siūlomi teisės aktų pakeitimai nukreipti į mokyklos bei pedagogų pareigų išplėtimą, visiškai nuošalyje paliekant vaiko šeimą, t. y. jo tėvus (globėjus, rūpintojus). Švietimo profesinių sąjungų manymu, nenumačius realiai veikiančių pagalbos priemonių tėvams, kurių vaikai smurtauja ar vartoja narkotikus, ir nepadidinus jų teisinės atsakomybės už netinkamą tėvų pareigų vykdymą, situacija ir toliau blogės.                                                    

Tarptautinės mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos ir sveikatos studijos rezultatai rodo, kad Lietuvos vaikai patiria daugiausiai patyčių, bet juose nėra pateikiami duomenys kokia tų patyčių dalis patiriama mokykloje. Taip pat, nėra analizuojama (ar bent jau užsimenama) kokios yra didėjančio vaikų patyčių ir smurto prieš vaikus masto priežastys ir kiek prie to prisideda mokykla. Faktas, kad patikrinus dalį Lietuvos mokyklų rasta narkotikų pėdsakų, nereiškia, kad jie buvo vartojami mokykloje ar mokykla kaip nors prisidėjo prie jų vartojimo.

Moksliniai tyrimai įrodo, kad efektyviausias būdas, kaip išvengti patyčių, reikalauja tvirtų mokyklos administracijos įsipareigojimų ir intensyvių pastangų, bet dažniausiai problema paliekama spręsti patiems pedagogams, medikams ar psichologams.

Tyrimų, kurių išvadomis vadovaujasi Prezidento kanceliarija, siūlydama teisės aktų pakeitimus, rezultatai leidžia teigti, jog, nevykdant patyčių prevencijos programų ir konkrečių veiksmų bei intervencijų, patyčios įgyja kriminalinį pobūdį, o patyčių aukos psichologiškai kenčia dar ilgą laiką, nors patyčios jau būna pasibaigusios. Tačiau, profesinių sąjungų manymu, šiomis programomis bei kitomis intervencijomis, kurių mastą Prezidento kanceliarija siūlo dar labiau išplėsti, kovojama su patyčių paplitimo pasekmėmis, o ne jų atsiradimo priežastimis.

LŠPS ir LŠĮPS pabrėžia, kad net ir neturinčios kriminalinio pobūdžio patyčios yra didžiulė problema, todėl teikiant pasiūlymus teisės aktams, visų pirma, labai svarbu akcentuoti mokyklos administracijos pareigą užtikrinti, kad mokinių tėvai vykdytų mokymosi sutartis pasirašytas su mokykla, o jų nevykdant, reikalauti atsakomybės už sutarčių nevykdymą. Viso to, švietimo profesinės sąjungos Prezidento kanceliarijos pasiūlymuose labai pasigenda, todėl jau pateikė pasiūlymus dėl LR Švietimo įstatymo pakeitimo ir papildymo Švietimo ir mokslo ministerijai, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komitetui.

 

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.