Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Švietimo profesinės sąjungos ir ŠMM laikosi vieningos pozicijos (0)

2016 Gegužės 20d.

Gegužės 19 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) ministrės Audronės Pitrėnienės iniciatyva buvo sukviestas socialinių partnerių susitikimas aktualiais švietimo klausimais. Idant nenutrūktų glaudus bendradarbiavimas, tokie susitikimai bus organizuojami kartą per mėnesį, kurių metu bus aptariami einamieji klausimai ir rūpesčiai.

Pagrindinis šio posėdžio klausimas buvo Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo projektas – Vyriausybė nutarė, kad visiems biudžetinių įstaigų darbuotojams turi būti vieningas dokumentas. ŠMM atstovų teigimu, dabartinis projektas neatitinka pedagogų darbo specifikos, todėl ministerija siūlys, kad pedagoginių darbuotojų apmokėjimo sąlygos įstatyme būtų įtrauktos į atskirus priedus.

Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS) pirmininkas Eugenijus Jesinas pabrėžė, kad švietimo profesinės sąjungos nepritaria, jog mokytojai būtų įtraukti į šią tvarką, kadangi švietimo sektorius – specifinė sritis. Todėl, tiek ŠMM, tiek švietimo profesinės sąjungos, matydamos šio projekto netinkamumą, turi laikytis vieningos pozicijos ir argumentuotai kreiptis su nepritarimu į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją.

LŠĮPS pirmininkui pritarė ir Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) pirmininkas Audrius Jurgelevičius, sakydamas, kad šis įstatymas pedagogams visiškai netinka, o su ministerija suderintos ir premjero pažadėtos ilgalaikės pedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio didinimo programos likimas iš viso neaiškus.

Susitikimo pabaigoje buvo sutarta, kad ŠMM ir profesinės sąjungos laikosi vieningos pozicijos – nepritarti įstatymo projektui, pateikti argumentus ir siūlyti atskirti pedagoginių darbuotojų ir biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo sąlygas.

Kitame susitikime, kuris įvyks po trijų savaičių, sutarta kalbėti apie LŠĮPS, LŠPS ir Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos kreipimasi į valdžios institucijas dėl saugios aplinkos švietimo įstaigose užtikrinimo.

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga
Reklama
 
  


Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.