Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Profsąjungų lyderiai išteisinti dėl riaušių prie Seimo (0)

2009 Balandžio 14d.

Vilniaus miesto antrojo apylinkės teismo sprendimas palankus didžiausių profesinių sąjungų vadovams. Jie išteisinti dėl riaušėmis virtusio mitingo sausio 16-ąją organizavimo. Nutarimas per 10 dienų dar gali būti apskųstas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT).

Dėl riaušių organizavimo kaltinti Lietuvos darbo federacijos pirmininkas Vydas Puskepalis, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Aldona Jašinskienė.  Administracinės teisės pažeidimo protokole buvo nurodyta, kad profsąjungų lyderiai nepakankamai organizavo ir asmeniškai nesiėmė pakankamų priemonių, kad būtų tinkamai kontroliuojama mitingo eiga, jog mitingas vyktų pagal numatytą scenarijų, nepasikeistų jo pobūdis ir būtų laikomasi Susirinkimų įstatyme numatytų reikalavimų.

Protokole pabrėžta, kad ne visi susirinkę žmonės laikėsi numatyto 75 metrų atstumo nuo Seimo, didelė žmonių minia nebuvo nukreipta eitynėms prie Vyriausybės rūmų. Be to, nurodyta, kad prie Seimo prasidėjus kitam mitingui, trukdžiusiam profsąjungų organizuoto mitingo eigai, organizatoriai nesiėmė priemonių kitą mitingą nutraukti bei nesikreipė į policijos pareigūnus, kad būtų pašalinti asmenys, keliantys netvarką ir trukdantys profesinių sąjungų mitingui.

Profsąjungų vadovams už tokią veiką grėsė bauda nuo 500 iki 2000 litų arba areštas iki 30 parų.

Administracinę bylą išnagrinėjęs Vilniaus miesto antrasis apylinkės teismas konstatavo, kad profsąjungų lyderiai negalėjo būti kaltinami dėl neveikimo. Pasak teismo, Susirinkimų įstatymas, kurio pažeidimu buvo kaltinami profsąjungininkai, nenumato, kad prasidėjus kitam nesankcionuotam mitingui leidimą gavę organizatoriai privalo nutraukti savo renginį. „Netgi ir tuo atveju, jeigu jam trukdo kitas mitingas“, - pabrėžė teisėjas G. Viederis.

Teismo nutarime taip pat pažymima, kad mitingo organizatoriai turi tik teisę, o ne pareigą reaguoti į jų organizuojamame renginyje vykstančius pažeidimus. Tačiau, pasak teismo, administracinėn atsakomybėn patraukti profsąjungų lyderiai renginio metu elgėsi rūpestingai ir netgi kreipėsi pagalbos į policiją, norėdami iš eisenos į Vinco Kudirkos aikštę pašalinti neblaivius asmenis.

„Administracinėn atsakomybėn patraukti asmenys tinkamai ir rūpestingai naudojosi Konstitucijoje ir Susirinkimų įstatyme numatytomis teisėmis“, - nutraukdamas bylą pabrėžė teismas.

Parengta remiantis naujienų agentūrų pranešimais
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga
Reklama
 
  


Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.