Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Pirmą kartą posėdžiavo Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros Centrinis profesinis komitetas (0)

2011 Vasario 21d.

Vasario 10 d., LR Švietimo ir mokslo ministerijoje vyko pirmasis Centrinio profesinio komiteto (CPK) posėdis. CPK – kolegiali, bendradarbiavimo pagrindu veikianti patariamoji institucija, koordinuojanti strateginius kvalifikacijų sistemos formavimo klausimus. Komitetą sudaro 18 narių - valstybės, savivaldybių institucijų, įstaigų, socialinių partnerių atstovai.

Pirmajame posėdyje buvo išrinkti Centrinio profesinio komiteto pirmininkas ir pavaduotojas. Pirmininku buvo išrinktas ŠMM Bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo departamento direktoriaus pavaduotojas Romualdas Pusvaškis, o CPK pavaduotoja tapo Lietuvos švietimo profesinės sąjungos tarptautinė sekretorė Tatjana Babrauskienė. Komiteto nariai patvirtino ir CPK reglamentą.

Komitetas aptarė Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro direktoriaus pavaduotojo, Vincento Dienio pristatytą projektą „Lietuvos kvalifikacijų sandaros susiejimas su Europos kvalifikacijų sandara proceso skaidrumo ir susiejimo rezultatų pripažinimo tarptautiniu mastu užtikrinimas“.

Projekto tikslas - atlikti darbus, kurie padėtų Lietuvai susieti Lietuvoje teikiamas kvalifikacijas su Mokymosi visą gyvenimą Europos kvalifikacijų sandara (toliau – EKS), kaip tai buvo rekomenduota valstybėms narėms Europos Parlamento ir Tarybos 2008 m. balandžio 23 d. rekomendacijoje 2008/C 111/01/EB “Dėl Europos mokymosi visą gyvenimą kvalifikacijų sandaros kūrimo”.

Šioje rekomendacijoje valstybėms narėms rekomenduojama: iki 2010 m. susieti savo nacionalines kvalifikacijų sistemas su Europos kvalifikacijų sandara, visų pirma – skaidriai nurodyti, kuriuos EKS lygmenis atitinka jų kvalifikacijų lygmenys, o taip pat patvirtinti priemones, kad iki 2012 m. visuose naujuose kompetentingų institucijų išduotuose kvalifikacijų pažymėjimuose, diplomuose ir Europaso dokumentuose, naudojant nacionalines kvalifikacijų sistemas, būtų pateikta aiški nuoroda į atitinkamą Europos kvalifikacijų lygmenį.

Posėdyje taip pat buvo tartasi dėl sektorinių profesinių komitetų profesiniams standartams rengti. Sektorinis profesinis komitetas – kolegiali, bendradarbiavimo pagrindu sudaryta patariamoji institucija, koordinuojanti kvalifikacijų klausimus konkrečiame ūkio sektoriuje – veiklų grupėje pagal jų ekonominę funkciją, produktus, paslaugas arba technologijas remdamasi Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriumi.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.