Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Mokyklose turi būti laikomasi higienos normų (0)

2018 Gegužės 28d.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS) primena, kad mokyklose, kuriose neįmanoma užtikrinti saugios ir sveikos darbo aplinkos, darbo laikas turi būti trumpinamas.

Vadovaujantis Švietimo įstatymo 59 str. 7 d. 3 p. švietimo įstaigos vadovas atsako už sveiką ir saugią aplinką įstaigoje.

Taip pat, vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos 1998 m. gegužės 5 d. įsakymu Nr. 85/233 „Dėl Darboviečių įrengimo bendrųjų nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 1998, Nr. 44-1224) Darbdavys, užtikrindamas darbuotojų saugą ir sveikatą, turi pasirūpinti, kad koks rastas trūkumas, galintis turėti įtakos darbuotojų saugai ir sveikatai, būtų kuo skubiau pašalintas. Nuostatų 12.1 punktas numato, kad darbo patalpose darbo metu temperatūra, atsižvelgiant į darbo veiklos pobūdį ir darbuotojų fizinę įtampą, turi būti tinkama darbuotojams ir atitikti parametrus, nustatytus Lietuvos higienos normoje HN 69:2003 „Šiluminis komfortas ir pakankama šiluminė aplinka darbo patalpose. Parametrų norminės vertės ir matavimo reikalavimai“, patvirtintoje sveikatos apsaugos ministro 2003 m. gruodžio 24 d. įsakymu Nr. V-770 (Žin., 2004, Nr. 45-1485). 

Darbo patalpų oro temperatūros parametrus, jų vertes bei matavimo reikalavimus darbo patalpose reglamentuoja Lietuvos higienos norma HN 69:2003 ,,Šiluminis komfortas ir pakankama šiluminė aplinka darbo patalpose. Parametrų norminės vertės ir matavimo reikalavimai“, patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2003 m. gruodžio 24 d. įsakymu Nr. V-770. Šiluminės aplinkos parametrai yra oro temperatūra, oro santykinis drėgnumas ir oro judėjimo greitis. Šiluminės aplinkos parametrų vertės yra nustatomos atsižvelgiant į metų laikotarpį ir atliekamų darbų sunkumo kategoriją (lengvas (Ia, Ib), vidutinio sunkumo (IIa, IIb), ir sunkus fizinis darbas (III)). Dirbant biure, vasaros sąlygomis (vėdinimo laikotarpiu), kai darbas reikalauja nedidelės fizinės įtampos sėdint, stovint ar vaikštant (darbo sunkumo kategorija Ib), darbo patalpų oro temperatūra turėtų būti 23-26 laipsniai C. Higienos norma numato kokiai temperatūrai esant patalpoje, kiek valandų darbuotojas gali dirbti. Šiluminio komforto aplinkos sąlygos turi būti užtikrintos projektuojant, steigiant naujas ir naudojant darbo vietas. 

Ugdymo įstaigose esančioms darbo vietoms privaloma taikyti minėtas higienos normas ir užtikrinti tinkamą patalpos temperatūrą. Tokiu būdu sudaromos tinkamos darbo sąlygos darbuotojams, bei ugdymo sąlygos moksleiviams. Jei neįmanoma užtikrinti saugios ir sveikos darbo aplinkos, darbo laikas turi būti trumpinamas atsižvelgiant į Higienos normoje 69:2003 pateiktus reikalavimus.

 

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.