Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos darbuotojų apklausos rezultatai – kelias problemoms spręsti (0)

2011 Gruodžio 13d.

Nuotraukoje - M.K. Čiurlionio menų mokyklos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Justas Dvarionas

M.K. Čiurlionio menų mokyklos darbuotojų profesinės sąjungos nariai įnicijavo mokyklos darbuotojų apklausą, kurios pagalba darbuotojų atstovai siekė nustatyti mokytojų ir darbuotojų motyvacinę būseną ir nuostatas darbo atžvilgiu bei identifikuoti veiksnius, sukeliančius pasitenkinimą ar nepasitenkinimą darbu.

Savanoriškai buvo užpildytos 76 anketos. Jos buvo anonimiškos, prašant nurodyti tik skyriaus pavadinimą. Tyrimui gauta imtis, 16 proc. visų darbuotojų (skaičiuojant, kad mokykloje dirba 475 darbuotojai, neskaitant neakivaizdinio skyriaus), atitinka reprezentatyvumo reikalavimus atsižvelgiant į organizacijos dydį ir dalyvavimo apklausoje savanoriškumą.

Bendras tyrimo anketos turinys taip pat apėmė ir atvirus klausimus apie tai, kokius pastarųjų metų pokyčius mokykloje respondentai vertina itin teigiamai ar itin neigiamai. Didesnė dalis kolegų yra patenkinti savo darbo krūviu, teigiamai vertinami ūkiniai pokyčiai: mokyklos pastatų atnaujinimas, aplinkos gražinimas, taip pat elektroninio dienyno, interneto įvedimas, bibliotekos rekonstrukcija ir fondų turtinimas, profesinės sąjungos atkūrimas.

Neigiamai didesnė dalis mokytojų įvertino bendrąją darbo aplinką, savo profesinių žinių realizacijos galimybę, santykį su mokyklos administracija, bendravimo ir darbo atmosferą mokyklos viduje, be to mokytojai nesijaučia saugūs dėl savo ateities darbovietėje. Taip pat mokytojų daugumai yra neaiški mokyklos vystymo strategija, nepriimtinas administracijos vadovavimo stilius, dauguma nepritaria kai kuriems mokykloje vykstantiems pokyčiams: išreiškiamas apgailestavimas dėl administracijos savivalės vienašališkai priimant sprendimus, autoritarinio valdymo, nepasitikėjimo mokytojais, remonto darbų mokslo metų eigoje, neigiamai vertinamas vaizdo stebėjimo kamerų įvedimas bei pagrindinio mokyklos tikslo – ugdyti menui gabius vaikus praradimas.

M.K. Čiurlionio menų mokyklos darbuotojų profesinės sąjungos nariai analizavo gautus rezultatus, gilinosi į vertinimų priežastis. Diskusijoje dalyvavusiųjų nuomone, didesnė dalis problemų mokykloje kyla dėl jaučiamos įtampos mokyklos vadovybės ir darbuotojų santykyje, nepalankios bendravimo ir darbo atmosferos mokykloje, o ir dėl to, kad vidinis mokyklos gyvenimas ima prasilenkti su pagrindine užduotimi – ugdyti gabius menui vaikus.

Artimiausiu laiku Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos darbuotojų profesinė sąjunga planuoja kartu su mokyklos mokytojų ir darbuotojų bendruomene svarstyti identifikuotas problemines sritis ir pateikti siūlymus kaip galima būtų jas tobulinti.

Apklausos analizė čia.

Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos profesinės sąjungos informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.