Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Seime griežtai sukritikuota pedagogų kvalifikacijos tobulinimo koncepcija (6)

2011 Gruodžio 8d.

Gruodžio 7 dieną LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto rengtame pasitarime Pedagogų kvalifikacijos metmenims ir modelio projektams aptarti, pristatytas dokumentas buvo griežtai sukritikuotas. Pasitarime dalyvavo Seimo nariai, Švietimo ir mokslo ministerijos, mokytojų dalykinių organizacijų, švietimo centrų, suaugusiųjų švietimo asociacijos ir kitų organizacijų atstovai.

Lietuvos švietimo profesinei sąjungai atstovavo pirmininkas Audrius Jurgelevičius ir pavaduotojas Romas Turonis. Vilniaus švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimui atstovavo pirmininkė Rūta Osipavičiūtė.  

Pristatydamas koncepcijos metmenis ŠMM viceministras Vaidas Bacys akcentavo, jog Švietimo įstatyme numatyta, kad pedagoginių darbuotojų kvalifikacija tobulinama vadovaujantis švietimo ir mokslo ministro patvirtintais nuostatais. Todėl tokį dokumentą ministerija turi parengti. Jis turi derėti su atestacijos nuostatais, nes atestacija neatskiriama nuo kvalifikacijos tobulinimo.

Viceministras kelis kartus pakartojo, kad dėl atskirų koncepcijos nuostatų būtina susitarti, tačiau lyg tyčia nutylėjo, kad rengiant dokumentą susitarimo nebuvo siekta. Tai liudija darbo grupės nario Kėdainių švietimo centro direktoriaus H. Vaicekausko išsakyta nuomonė apie metmenų rengimą. Jis teigė, kad didžioji dauguma koncepcijos nuostatų nesiūlo nieko naujo, kita vertus, naujos įdėjos atitrūkusios nuo realybės. Dokumentas rengtas neatlikus išsamios analizės.

Metmenis kritikavo ir kiti pasitarimo dalyviai. Lietuvos suaugusiujų švietimo asociacijos vadovas Arūnas Bėkša stebėjosi, kad nemažai punktų „iškritę iš mėnulio“, siekis išplėsti mokytojui galimybes tobulinti savo kvalifikaciją nebus įgyvendintas, atvirščiai, metmenys labai biurokratizuos procesą. Kalbant apie finansinius sistemos kaštus Švietimo, mokslo ir kultūros pirmininkas Valentinas Stundys neišvengė klausimo „Ar neturint lėšų, tai nebus utopija?“. ŠMM veikėjai kalbėjo apie šiuo metu valstybės skiriamus 13 mln. litų naudojant moksleivio krepšelio metodiką ir įsisavinant europinius pinigus, tačiau nieko negalėjo pasakyti, kas būtų, jei europinis finansavimas nutrūktų.

LŠPS pirmininkas A. Jurgelevičius pažymėjo, jog jis kalba mokytojų praktikų vardu. Jis piktinosi eilinį kartą ministerijos pogrindine veikla. „Visi ministerijos vadai kalba apie tarimąsi, tačiau realiai tarimosi nėra, - kalbėjo mokytojų atstovas, - darbo grupėje, rengusioje dokumentą, nebuvo nei vieno mokytojo praktiko, todėl labai akivaizdu, kad metmetys parengti vadovaujantis labai prastu principu - nepasitikėjimu mokytoju.“

Profsąjungų lyderis pasitarimo dalyviams priminė apie išvakarėse profesinės sąjungos surengtą mitingą, kurio vienas iš reikalavimų: atidėti Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo koncepcijos metmenų priėmimą iki tol, kol skaidriai sukurta darbo grupė paruoš alternatyvų dokumento projektą, kuris būtų suderintas su profesinėmis sąjungomis.

Švietimo, mokslo ir kultūros pirmininkui Valentinui Stundžiui paklausus, ar be darbo grupės narių dar yra pritariančių koncepcijai, atsirado tik pora kolegių, kurios svaičiojo apie mokytojų nenorą tobulinti savo kvalifikaciją. Visi kiti dalyviai plojimais pritarė pasiūlymams atlikti išsamią analizę ir, sukūrus naują grupę, rengti kitą dokumentą. Deja, konkrečių sprendimų nebuvo priimta. 

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2011-12-14 06:12:32 | mokytoja to kitai mo

atsiprašau, kompiuteris netiksliai parašė. Norėjau- mokytoja to kitai mokytojai.

2011-12-14 06:10:11 | mokytoja to kitai mo

jei jums įdomu, tai atsakau, kad esu labai aktyvi profsąjungos narė. Visą laiką, kol dirbu, priklausau profsąjungai ir niekada iš jos nebuvau pabėgusi. O tokių pabėgusių prisižiūrėjau daug, mat, jiems lito pagailo prosąjungos mokesčiui. Nors , turiu pasakyti, mūsų kolektyve profsąjunga yra gausi ir stipri. Ir aktyvi. Dalyvavau visuose mokytojų piketuose, mitinguose, streikuose ir pan. Nė vieno nepraleidau, kaip kiti. Todėl ir galiu pasakyti, kad streikuoti reikia dabar, o ne tada, kai jau bus patvirtinta mokytojus žeminanti naujoji atestacijos tvarka. Kai bus patvirtinta, tai jau bus po visos kovos. Nėra tikslo mojuoti kumščiais, kai mūšis pralaimėtas, anot patarlės. Jau šaukštai bus popiet...anot kitos patarlės. Atsakau į jūsų klausimą apie nuomonės parašymą. Nuomonės parašymas komentaruose, man atrodo, taip pat turi prasmę. Komentarai tam ir yra, kad žmonės rašytų savo nuomonę.

2011-12-13 16:54:53 | Kita mokytoja

Mokytoja, ar jūs bent jau esate profesinės sąjungos narė? Ar esate iš tų mokytojų, kurie nori, jog kiti už juos pakovotų? Abejoju, kad esate profsąjungos narė, nes eitumėte pas savo atstovus ir siūlytumėte, ką kartu reiktų nuveikti. Anoniminis pasibarimas rodo norą, kad kovotų kiti. Ar tokie pasibarimai turi prasmę?

2011-12-13 04:22:12 | Mokytoja

Įdomu...Na, pasirašys ministras tą koncepciją. Na, paaiškės, kad jis nekreipia dėmesio į mokytojų reikalavimus... Ir kas toliau??? Mes, mokytojai, kentėsime, nes privalėsime ją vykdyti. Kas toliau? Kas mums iš to, kad žinosime,jog ministras dirba ne mokytojams. Ar nereikia užbėgti už akių ir viską daryti, kad NEPASIRAŠYTŲ. Kas iš tų streikų, kai jau bus po viskam. Kai bus šaukštai popiet, anot patarlės... Visa kova, visi streikai turi prasmę iki kol ministras nepasirašė tos mokytojus žeminančios koncepcijos. O kokia prasmė juos daryti, kai mūšis bus pralaimėtas?

2011-12-09 14:48:44 | Žinovas

Miela, Mokytoja, šis klausimas nėra paliktas savieigai nuo pat liepos vidurio, kai pasirodė koncepcija. Jei ne profesinės sąjungos nuolatinis spaudimas: raštai, konferencijos, rezoliucijos, galų gale mitingas, koncepcija tikrai būtų pasirašyta. Dabar viskas ministro rankose. Kadangi pagal Švietimo įstatymą, būtent jo atsakomybė - pasirašyti įsakymą dėl kvalifikacijos nuostatų. Nuomonės, pozicijos, reikalavimai išsakyti ir išrašyti. Tiesiog liko šiek tiek palaukti ir pamatysime ar ministrui kažkiek įdomi mokytojų praktikų nuomonė, ar jis pasiduos patarėjų (kaip po Paulius Subačius) spaudimui. Bus aišku ar jis dirba mokytojams, ar subačiams.

2011-12-09 06:40:01 | Mokytoja

Mes - mokytojai prašome papildyti informaciją ir parašyti, kas bus daroma toliau šiuo klausimu. Ar taip ir bus viskas palikta savieigai??? Ar mokytojai liks nežinioje, kai visi kiti rūpinsis tik šv. Kalėdomis, Naujų Metų šventėmis ir pan. Jau yra ne kartą taip buvę, kad iki sausio vidurio jokie klausimai nesprendžiami...Ar taip bus ir šįmet?

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.