Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Ministro atsakymas nustebino arogancija ir kompetencijos stoka (1)

2011 Gruodžio 2d.

Gruodžio 1 d. Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir LŠDPS Žemaitijos susivienijimas gavo švietimo ir mokslo ministro G. Steponavičiaus pasirašytus atsakymus į iškeltus reikalavimus. Nors kone pirmame sakinyje ministras graudenasi, kad išsamiems atsakymams trūko laiko, perskaičius visą raštą, galima drąsiai sakyti – mėnuo (tiek truko keliolikos sakinių atsakymo rengimas) tokiems arogantiškiems, tačiau kartu ir kompetencijos stoką demonstruojantiems argumentams dėstyti yra gerokai per daug!

Stebina G. Steponavičiaus ir jam padėjusių parengti atsakymą ŠMM valdininkų nesupratimas apie socialinių partnerių dalyvavimo svarbą rengiant teisės aktus. Iš ministro samprotavimų apie profesinių sąjungų „suinteresuotumą“ ir todėl reiškiamų abejonių jų objektyvumu, tampa aišku, kodėl neskubama reaguoti į švietimo profesinėse sąjungose esančių patyrusių, dažnai gerokai didesnę kompetenciją už daugelį ŠMM veikėjų turinčių, mokytojų nuomonę. Kyla tik vienas klausimas: kokia nežemiška jėga patepė už ŠMM sienų dirbančius valdininkus, kad jie visiškai nėra suinteresuoti ir yra angeliškai objektyvūs?

ŠMM atsakymas į siūlymą spręsti išankstinio mokytojų išėjimo į pensiją yra klasikinio atsirašinėjimo ir formalizmo pavyzdys. G. Steponavičiaus parašu patvirtintame rašte dėstoma, jog „sulaukę konkrečių profesinių sąjungų siūlymų dėl išankstinės pedagogų pensijos realizavimo, švietimo ir mokslo ministerija yra pasirengusi aptarti su partneriais ir juos, nors tai daugiau susiję su socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kompetencija.“ Toks atsakymas rodo, kad ministras kažkodėl užmiršo apie 2010 metais LR Ministro pirmininko A. Kubiliaus potvarkiu sukurtą darbo grupę pasiūlymams dėl mokytojų galimo ankstesnio išėjimo į pensiją ir senatvės pensijų gavimo modeliui parengti, į kurią buvo įtraukti ir viceministras V. Bacys bei ŠMM Teisės skyriaus vedėjas T. Daukantas. Matyt tik užmaršumas arba neinformuotumas neleidžia prisiminti, kad profesinių sąjungų pasiūlymai buvo jau pateikti ir Vyriausybės nariui belieka tik rasti politinės valios tesėti savo pažadus.

Labiausiai nustebino atsakymas į siūlymą sudaryti darbo grupę paruošti alternatyviai mokytojų kompetencijų tobulinimo koncepcijai. G. Steponavičius teigia, kad „šis pasiūlymas priimtinas“, o toliau nei iš šio, nei iš to rašo, kad „jau dabar ministerijoje tariamasi dėl mokytojo pareigybės pavyzdinio aprašo“. Perskaičius šią abrakadabrą belieka svarstyti – ar tikrai ministrui sunku atskirti mokytojų kompetencijų tobulinimo koncepciją nuo mokytojo pareigybės pavyzdinio aprašo, ar jis mano, kad šito padaryti nesugeba profesinės sąjungos?

O pabaigai profesinės sąjungos, kas jau tampa tradicija, sulaukė pamokymų „iš aukščiau“, neva pozicijų aiškinimasis prie derybų stalo yra visuomet vaisingesnis, nei ultimatumų kalba. Galima būtų visiškai sutikti su šia tiesa, tačiau būtina vienintelė sąlyga – ŠMM turi išgirsti profesinių sąjungų argumentuotus pasiūlymus, o jei dalis pasiūlymų nėra priimtini, tai atsakymai turi būti kompetentingi ir argumentuoti. O kol to nebus – ŠMM, mūsų manymu, geriausiai supras, ko nori mokytojai, jei susitelkę, protestuodami, jie išreikš ryžtingą poziciją nesitaikstyti su jų teisių paminimu.

Ministro atsakymas čia:

LŠPS pirmininkas Audrius Jurgelevičius
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2011-12-02 12:45:54 | Jurate

Įdomu, ar Ministerijos oficialius raštus peržiūri kada nors kalbos specialistai? Kažkaip nori nenori, bet akis bado elementariausios klaidos...

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.