Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

MITINGAS (6)

2011 Gruodžio 2d.

Gerbiami mokytojai,

stebint pastaraisiais metais švietime besiklostančią situaciją, aiškiai matyti galutinai išryškėjusios Gintaro Steponavičiaus vadovaujamos Švietimo ir mokslo ministerijos veiklos tendencijos. Prieštaringiausia iš jų – visiškas nenoras girdėti švietimo bendruomenės nuomonės. Ministrui ir jo komandai reikia tik klusnaus pritarimo, bet ne kompetentingos švietimo profesionalų bei praktikų nuomonės. Be atsako lieka ne tik mokytojų interesams atstovaujančių profesinių sąjungų siūlymai, bet nepaisoma ir savivaldybių, mokyklų vadovų, bei kitų švietimo bendruomenės dalyvių nuomonės.

Švietimo ir mokslo ministerijai einant šiuo keliu priimtas tarptautiniu skandalu virtęs Švietimo įstatymas, vasaros pabaigoje be jokių argumentų atmestas profesinių sąjungų siūlymas nustatyti 18 kontaktinių valandų pedagoginę normą, toliau nepagrįstai mažinami dirbančių mokytojų krūviai. Užmerkęs akis į profesinių sąjungų, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir mokyklų valdovų prieštaravimus, ministras ką tik pritarė mokinio krepšelio lėšų dalies atėmimui iš mokyklų. Paskutinis lašas į perpildytą kantrybės taurę – paslapčiomis parengti, iš pagrindų sukritikuoti, tačiau nepaisant to, toliau atkakliai stumiami Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo koncepcijos metmenys. Šio dokumento priėmimas artimiausioje ateityje gerokai pablogins visos šalies pedagogų darbo sąlygas, neišvengiamai palies ir jų atlyginimus. Deja, ir apie tai Švietimo ir mokslo ministerija atkakliai nenori girdėti.

Jausdami atsakomybę ne tik už atstovaujamų mokytojų interesus, bet ir už visos Lietuvos švietimo sistemą, 2011 m. gruodžio 6 d.  14 val. kviečiame visus pedagogus, neabejingus savo ir ugdomų mokinių likimui, atvykti į Vilnių.

Kviečiame atvykti ne tik profesinės sąjungos narius, bet ir visus šalies mokytojus, nes neigiami pokyčiai palies mus visus. Susirinkę prie Švietimo ir mokslo ministerijos ne tik garsiai pakartosime savo reikalavimus, bet ir pareikšime pasiryžimą pasiekti, kad jie būtų išgirsti.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius
LŠDPS Žemaitijos regiono PS susivienijimo pirmininkas Eugenijus Jesinas

 

MITINGAS vyks 2011 m. gruodžio 6 d., antradienį  prie LR švietimo ir mokslo ministerijos, adresu A. Volano g. 2/7 Vilniuje.

Planuojama pradžia 14 val., pabaiga – 16 val.

MITINGO REIKALAVIMAI

1. Visų teisės aktų, susijusių su mokytojų ir kitų pedagoginių darbuotojų socialinės – ekonominės padėties pokyčiais, projektus derinti su švietimo profesinių sąjungų atstovais LR trišalės tarybos švietimo komitete.

2. Atidėti Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo koncepcijos metmenų priėmimą iki tol, kol skaidriai sukurta darbo grupė paruoš alternatyvų dokumento projektą, kuris būtų suderintas su profesinėmis sąjungomis.

3. Iš esmės keisti dabartinę švietimo įstaigų finansavimo tvarką (mokinio krepšelio metodiką), nes ji šiuo metu neatlieka savo pagrindinės funkcijos – efektyviai naudojant švietimui skirtas lėšas, gerinti ugdymo kokybę.

4. Koreguoti mokytojų darbo apmokėjimo tvarką taip, kad būtų nustatyta 18 kontaktinių valandų pedagoginė norma.

5. Imtis realių žingsnių, kurie sudarytų prielaidas mažinti mokinių skaičių klasėse ir mobiliose grupėse, tuo sudarant sąlygas realiam, o ne deklaratyviam mokinių ugdymo diferencijavimui bei individualizavimui.

6. Tvirtinant 2012 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymą atsisakyti nuostatos, kad mokinio krepšelio pinigai dėl nuo rugsėjo 1 d. sumažėjusio mokinių skaičiaus būtų atimami iš mokyklų.

7. Atnaujinti darbo grupės dėl mokytojų išėjimo į išankstinę senatvės pensiją darbą; taip pat sudaryti darbo grupę, kuri pateiktų siūlymus teisės aktų projektams siekiant subalansuoti mokytojų teises bei pareigas.

8. Sukurti finansines ir įstatymines prielaidas, užkertančias savivaldybėms galimybes beatodairiškai taupyti ikimokyklinių ir neformaliojo ugdymo įstaigų sąskaita.

9. Mokyklų bibliotekininkų pareigybę prilyginti pedagoginiams darbuotojams.

Lietuvos švietimo profesinės sąjunga ir LŠDPS Žemaitijos regiono profesinės sąjungos susivienijimas pasirengę pradėti derybas dėl išdėstytų reikalavimų įgyvendinimo terminų ir priemonių. Švietimo ir mokslo ministrui ignoravus šiuos reikalavimus, artimiausiu metu svarstysime nacionalinio streiko galimybę.

 

INFORMACIJA

Pageidautina, kad visi dalyviai gruodžio 6 d. atvyktų iki  13.45 val.
Atvykus žmonės išlaipinami prisegto žemėlapio raudonai pažymėtose
vietose (Tymo kvartale). Ten bus galima palikti automobilius ar
autobusus.


Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2011-12-06 08:02:53 | IP

Gerb. mokytoja, nepergyvenkit, dalyvaus ir Vilniečiai ir kiti Aukštaitijos regionai

2011-12-06 04:06:26 | mokytoja

kaip čia yra, kad pakalbėjus su draugais iš Vilniaus mokyklų sužinai, kad jie net negirdėję apie mitingą??? Net negirdėję??? Ar tai vėl visą naštą ant savo pečių neš žemaičiai???

2011-11-30 10:55:33 | Audriusjurgis

Šiandien Vilniaus savivaldybės administracinė komisija davė leidimą organizuoti mitingą, taigi net formalių kliūčių mokytojams susirinkti prie ŠMM nebeliko. Laukiami visi!!!

2011-11-30 05:25:40 | profsąjungos narė

Vilniuje sėdintys profsąjungų lyderiai turėtų aktyviau padrąsinti provincijos mokyklų mokytojus. Yra mokyklų, kur mokytojai įbauginti, bijo viešai išreikšti savo nuomonę, jiems trūksta informacijos, palaikymo, padrąsinimo.

2011-11-30 04:16:12 | Mokytoja

Ar nereiktų dar apmąstyti apie piketų organizavimą miestuose ir miesteliuose tiems, kurie neturės galimybės atvykti į Vilnių. O tokių bus daug. ..Antradienis darbo diena... Po jo trečiadienis taip pat darbo diena... Išvykimas pamokų laiku ne toks jau paprastas dalykas... Taip pat tą dieną galėtų ir mokyklose vykti akcijos tuo pačiu metu... Ar neturėtų profsąjungos mokytojus paraginti aktyviau? Labai trūksta informatyvios reklamos šiuo klausimu. Dar daugelyje mokyklų darbuotojai apie jokį organizuojamą mitingą Vilniuje yra nieko net negirdėję, neskaitę ir pan. ... O juk jėga yra masiškume. Dabar visas pasiruošimas mitingui vyksta lyg ir gėdinantis, paslapčiomis... Ar nereiktų ypač aktyviai pasinaudoti žiniasklaida? Juk galėtume mokytis iš užsienio šalių.

2011-11-28 17:11:39 | pilietis

Valio! Pradžia padaryta. Visi į mitingą!

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.