Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Mokytojų ir gydytojų atstovai prašo Prezidentę nepasirašyti Seimo priimto įstatymo (2)

2011 Lapkričio 24d.

Lietuvos slaugos specialistų organizacijos, sveikatos apsaugos ir švietimo profesinių sąjungų vadovai kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentę su prašymu nepasirašyti LR Seimo priimto įstatymo, kuriuo yra apribojamos biudžetiniame sektoriuje dirbančiųjų teisės gauti išeitines išmokas, kada darbo sutartys nutraukiamos ne dėl darbuotojo kaltės, o dėl įmonių, įstaigų, organizacijų darbo organizavimo pasikeitimų.

Priėmus siūlomą įstatymo projektą beveik visi pedagogai, sveikatos priežiūros specialistai, socialiniai darbuotojai bei dar kelių profesijų darbuotojai prarastų teisę į išeitines išmokas, nes tiek švietimo, tiek sveikatos apsaugos, tiek ir kituose specifiniuose sektoriuje veikia beveik vien valstybės ir savivaldybės įmonės, įstaigos, organizacijos, - rašome rašte Prezidentei.
Pedagogas pagal profesiją gali įsidarbinti tik mokykloje, kurios beveik visos yra savivaldybių įstaigos. Taigi pedagogai negalės įsidarbinti pagal profesiją neprarasdami išeitinės išmokos.

Priimtas įstatymas sumažina darbuotojų teisių apimtis pagal darbdavio rūšį, taigi sukuria teisinę diskriminaciją darbuotojams, dirbantiems valstybės ar savivaldybių įstaigose, įmonėse organizacijose. Toks reguliavimas negali būti pripažįstamas teisėtu Lietuvos Respublikos Konstitucijos 29 straipsnio prasme.

Valstybės ar savivaldybių biudžetų, o taip pat jų viešųjų įstaigų ar įmonių lėšų taupymas negali būti pagrindas diskriminuoti „biudžetiniame sektoriuje“ dirbančius darbuotojus. Priešingu atveju tai leistų valstybei pasinaudojant savo privilegijuota (kaip įstatymo leidėjo) padėtimi atsisakyti vykdyti savo įsipareigojimus piliečiams. Priėmus siūlomą projektą būtų taip pat pažeista Europos socialinės chartijos (pataisytos) 24 straipsnio nuostata „darbuotojai, kurių darbo sutartis buvo nutraukta be svarbios priežasties, turi teisę į atitinkamą kompensaciją arba kitus tinkamus atlyginimo būdus“.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga reikalavo Seimo frakcijų nepriimti šio įstatymo, tačiau Seimo nariai neatsižvelgė į pastabas ir, galimai pažeidžiant Seimo statutą, pritarė projektui.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2011-11-24 21:51:13 | Audriusjurgis

Egidijau, ruošk savo kariuomenę - jau gruodžio pradžioje eisime kariauti :-)

2011-11-24 17:39:32 | Egidijus

Ne popieriais, o STREIKAIS iš valdžios reikalauti reikia. Kada visuotinis Streikas???

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.