Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Seimo nariai: "Palaikome pedagogų streiką" (0)

2012 Sausio 25d.

Mes — prieš ugdymo fabrikus ir tuos, kuriems rūpi pinigai, bet ne mokinių ir mokytojų gerovė. Tai aiškiai pasakėme rezoliucijoje dėl Švietimo reformos politikos, kurią palaikė ir Seimas.

Rezoliucijoje reikalaujama sudaryti sąlygas vaikams ruošti pamokas mokykloje, lankyti būrelius, sportuoti, pavalgyti, mažinti mokinių skaičių klasėse ir pereiti prie optimalaus 500-600 mokinių mokyklos modelio. Be to, tobulinti mokinio krepšelio sudarymo metodiką, kad mokyklose būtų steigiama daugiau pedagogų etatų, o 25 metus ištarnavę mokytojai galėtų oriai išeiti į pensiją.

Jeigu būtų įgyvendintos šios nuostatos, šiandien ir Šiauliuose, ir kituose miestuose nereikėtų kalbėti apie mokyklų uždarymą arba šis procesas nebūtų toks skausmingas.

Gaila, kad Švietimo ir mokslo ministerija, kuriai Seimo rezoliucija privaloma, suka kitu keliu, didindama mokinių skaičių klasėse, skatindama mokyklų uždarinėjimą, skriausdama pedagogus finansiškai, morališkai ar net versdama eiti juos į Darbo biržą.

Streikas — kraštutinė, tačiau teisėta priemonė ginti savo interesus. Jeigu jis bus rengiamas — palaikysime ir dalyvausime. Taip pat tikimės, jog streikas bus organizuotas taip, kad kuo mažiau nukentėtų mokymosi procesas.

 

Edvardas Žakaris

Valerijus Simulik

 

skrastas.lt
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.