Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Pradėtos teisinės pasiruošimo streikui procedūros (LŠPS reikalavimai) (0)

2012 Sausio 19d.

Sausio 19 d. Lietuvos švietimo profesinės sąjunga pradėjo teisines pasiruošimo streikui procedūras. Vadovaujantis LR Darbo kodekso 69 str. nuostatomis, buvo pateikti reikalavimai LR Vyriausybei ir Švietimo ir mokslo ministerijai. Vadovaujantis LR Darbo kodekso 70 str. nuostatomis, gauti reikalavimai turi būti išnagrinėti ir atsakymas profesinei sąjungai turi būti duotas raštu per septynias dienas.

Nepaisant mokytojus atstovaujančių profesinių sąjungų pastangų būti išgirstoms, Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministras G. Steponavičius tęsia pradėtas ir planuoja naujas reformas švietime, kurios jau artimiausiu metu sukurs prielaidas savivaldybėms masiškai reorganizuoti ar net uždarinėti mokyklas, jų mokinius nukreipiant mokytis į už kelių ar keliolikos kilometrų esančias švietimo įstaigas, o daugeliui mokytojų sumažinti pamokų krūvius ar visai palikti be darbo. Kartu Švietimo ir mokslo ministerijos vadovybė mokytojams ruošia naują kvalifikacijos kėlimo tvarką, kuri nukreipta ne į mokytojų darbo kokybės gerinimą, o faktiškai numato sugrąžinti reguliarią, visuotinę ir privalomą atestaciją, kas grės atlyginimų mažėjimu ir popierizmo bei formalizmo suklestėjimu švietimo įstaigose. Tuo pačiu, vienintele paskata mokytojams tobulinti kvalifikaciją bus sankcijų baimė.

Atsižvelgiant į tai, kreipiamės į Švietimo ir mokslo ministeriją su šiais reikalavimais:

 1. Nedelsiant inicijuoti esminius dabartinės švietimo įstaigų finansavimo tvarkos (mokinio krepšelio metodikos) pakeitimus, nes ji šiuo metu neatlieka savo pagrindinės funkcijos – efektyviai naudojant švietimui skirtas lėšas, gerinti ugdymo kokybę. Taip pat reikalaujame nemažinti savivaldybėms skirtos mokinio krepšelio dalies, tokiu būdu užtikrinant tolygų švietimo įstaigų tinklą bei pedagogų socialines – ekonomines garantijas.

 2. Atidėti Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo koncepcijos metmenų priėmimą iki tol, kol skaidriai sukurta darbo grupė paruoš alternatyvų dokumento projektą, kuris būtų suderintas su profesinėmis sąjungomis.

 3. Koreguoti mokytojų ir kitų pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarką taip, kad būtų vienareikšmiškai nustatyta 18 kontaktinių valandų pedagoginė norma, kas padidintų darbuotojų socialinį saugumą.

Atsisakius vykdyti šiuos reikalavimus ar taikinimo procedūros (derybų) metu nesusitarus dėl jų tenkinimo, Lietuvos švietimo profesinė sąjunga pasilieka teisę skelbti streiką.

LŠPS
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.