Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Švietimo ir mokslo ministerijos vadovai išsisukinėja sakydami netiesą (0)

2012 Sausio 11d.

Šią savaitę šalies masinėse informacijos priemonėse buvo išplatinta informacija, kad Lietuvos švietimo profesinė sąjunga pradėjo rinkti parašus dėl įspėjamojo 2 valandų streiko. Apie tai, kad parašus dėl streiko renka ir didžiausias LŠDPS Žemaitijos susivienijimas buvo paskelbta jau prieš kelias savaites. Suvokę, jog mokytojų kantrybės taurė galutinai perpildyta ir jie pasiryžo pradėti griežtas protesto akcijas, Švietimo ir mokslo ministerijos vadovai – ministras G. Steponavičius ir viceministras V. Bacys – rimtai sunerimo, tačiau pasuko destrukcijos ir melo keliu.

Apie tai byloja, jog pirma šių dviejų pareigūnų reakcija į ruošiamą mokytojų streiką buvo profesinių sąjungų menkinimas, persipynęs su netiesos sakymu. „Iš penkių ar šešių Lietuvoje veikiančių profesinių sąjungų viena ėmėsi iniciatyvos rinkti parašus dėl streiko“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio kalbėjo G. Steponavičius. Deja, ministrui, kuris, kaip konstatavo Konstitucinis teismas, nenori laikytis net LR Konstitucijos, yra sunku suskaičiuoti iki dviejų, nes būtent tiek profesinių sąjungų – Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir LŠDPS Žemaitijos regiono profesinių sąjungų susivienijimas – kviečia mokytojus streikuoti. Beje, reikėtų ministrui priminti, kad parašus dėl streiko renka dvi didžiausios šalies mokytojų profsąjunginės organizacijos.

Sekdamas savo viršininko pavyzdžiu, dezinformacijos paskleidė ir viceministras V. Bacys. Žurnalistų paklaustas, kaip Švietimo ir mokslo ministerija reaguos į profesinių sąjungų pareikštus reikalavimus, viceministras atšovė: „Yra tik neigimas, o nėra pasiūlymų, kokia ta sistema turėtų būti“. Tiesa vėliau, ponas V. Bacys kiek „suminkštėjo“ ir pridūrė, jog profesinės sąjungos pasiūlė ŠMM taupyti iš vidinių rezervų, bet nenurodė konkrečių šaltinių.

Nesiveldami į beprasmę polemiką su neteisybę kalbančiu politiku, pateiksime tik du faktus. Dar 2009 metų pradžioje Lietuvos švietimo profesinė sąjunga oficialiai Švietimo ir mokslo ministerijai pateikė pasiūlymus, kuriuose aiškiai buvo nurodyta, kuriose srityse neracionaliai naudojami švietimui skirti pinigai. Deja, ir šiandien ne vienu atveju švietimo milijonai paleidžiami vėjais, tuo pat metu besiskundžiant lėšų stygiumi. Ironiška, kad žiniasklaidai sakoma viena, tačiau beveik tą pačią dieną – sausio 11 d., Lietuvos švietimo profesinė sąjunga gauna paties V. Bacio pasirašytą raštą „Dėl pasiūlymų“ (Nr. SR-166), kuriame juodu ant balto rašoma: „Dėkojame už pateiktus pasiūlymus dėl švietimo programų išlaidų mažinimo“. Tiesa, toliau viceministras kartoja iki koktumo nusibodusius teiginius apie tai, kaip ministerija rūpinasi mokytojais, tačiau negali pritarti profesinės sąjungos pasiūlymams.

Kartu, tiek G. Steponavičiui, tiek ir V. Baciui galima priminti, kad Lietuvos švietimo profesinė sąjunga teikė labai konkrečius bei argumentuotus pasiūlymus dėl naujos Pedagogų tobulinimo koncepcijos į kuriuos jokių atsakymų taip ir nesulaukėme. Taigi kyla logiškas klausimas: kas – Švietimo ir mokslo ministerija ar profesinės sąjungos – sugeba tik neigti?
Nepaisant viešai sakomos netiesos apie mokytojus atstovaujančias profesines sąjungas, Lietuvos švietimo profesinė sąjunga ir LŠDPS Žemaitijos regiono susivienijimas yra pasiryžusios priversti Lietuvos švietimo valdžią atsižvelgti ir į jų nuomonę.

Žiniasklaidos pranešimai:

http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/gsteponavicius__pasiteisinimu_genijus/

http://www.alfa.lt/straipsnis/13510199/Steponavicius..planuojamas.mokytoju.streikas..vidiniai.profesiniu.sajungu.karai=2012-01-11_15-15/

http://www.lrytas.lt/-13263007511325546147-%C5%A1vietimo-ir-mokslo-ministras-g-steponavi%C4%8Dius-mokytoj%C5%B3-atleidimas-savivaldybi%C5%B3-reikalas.htm

http://www.lrytas.lt/-13262083181323865841-viceministras-v-bacys-profs%C4%85jungos-nepasi%C5%ABlo-konkre%C4%8Di%C5%B3-sprendimo-b%C5%ABd%C5%B3.htm

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.