Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Vyriausybė niršta, kad nepavyko prastumti darbuotojų garantijas pažeidžiančių Darbo kodekso pataisų (0)

2012 Birželio 6d.

Šiandien Vyriausybei teikiamas Trišalėje Taryboje sutartas darbo kodekso pakeitimų paketas. „Deja, reikia konstatuoti, jog Trišalei Tarybai nepavyko sutarti dėl svarbiausių darbo kodekso pakeitimų. Teikiami pakeitimai iš esmės nepalengvins naujų darbo vietų kūrimo ir nesudarys galimybių esamiems darbuotojams mokėti didesnius atlyginimus. “, – teigia Mykolas Majauskas, Ministro Pirmininko patarėjas ekonomikos ir finansų klausimais. „Profesinėms sąjungoms pavyko įtikinamais argumentais įrodyti, kad Vyriausybės atstovų teiginiai dėl darbo vietų kūrimo ir didesnių atlyginimų yra svaičiojimai“, - atšauna Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas Romas Turonis.

„Juk Darbo kodekso straipsnis dėl terminuotų darbo sutarčių naujoms darbo vietoms kurti buvo pakeistas prieš pora metų. Ar padidėjo užimtumas? Atvirkščiai, jaunimo nedarbo lygis pasiekė aukščiausią lygį.“, - teigia R. Turonis. Pasak LŠPS pirmininko pavaduotojo, Vyriausybė lipo ant to paties grėblio. Profesinių sąjungų atstovams įtemptose derybose pavyko neleisti ilginti darbo laiko, sudaryti terminuotų darbo sutarčių nuolatiniam darbui, mažinti įspėjimo laikotarpius atleidžiant iš darbo, mažinti išeitines išmokas.

Profesinių sąjungų pozija papiktino Vyriausybę. Mykolas Majauskas, Ministro Pirmininko patarėjas ekonomikos ir finansų klausimais, apkaltino profesines sąjungas neatskingu elgesiu. Jis teigia, jog profesinės sąjungos nepastebi skaudžių Lietuvos nedarbo, ypatingai jaunimo, problemų. „Patarėjas peržengė savo kompetencijos ribas ir viršijo įgaliojimus, - teigia R. Turonis, - kita vertus, tai, jog Vyriausybės pralaimėtas derybas komentuoja ne Vyriausybės narys, rodo silpną pasirengimą deryboms ir norą prastumti darbuotojų garantijas pažeidžiančias pataisas. Europos Komisija rekomenduoja peržiūrėti darbo santykių reglamentavimą dviems aspektais: darbo santykių lankstumo ir darbuotojų saugumo. Vyriausybė apie saugumą pamiršo, todėl Premjero patarėjui belieka ieškoti kaltininkų.“

Pasak LŠPS pirmininko pavaduotojo, derybos dėl darbo kodekso, griežta profesinių sąjungų laikysena – geras kovos už darbuotojų teises ir interesus pavyzdys. „Jei Vyriausybė nebūtų atsitraukusi, į gatves galėjo plustelėti minios darbuotojų. Kažin ar tai būtų patikę politikams rinkimų prieangyje.“ – konstatuoja R. Turonis.  

Vyriausybės aktualijos: http://www.lrv.lt/lt/naujienos/aktualijos/?nid=10676

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.