Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Lietuvos mokyklose darbo randa ir mokytojai su viduriniu išsilavinimu (0)

2012 Gegužės 30d.

Nors pagal įstatymą mokytojauti gali tik turintys aukštąjį išsilavinimą, šalies bendrojo lavinimo mokyklose dirba 194 pedagogai, tebaigę vidurinę mokyklą. Pasak profsąjungos, aukštasis išsilavinimas – mokytojo profesijos prestižo klausimas.

Nuo 2011 m. rugpjūčio 1-os dienos, darželinukų, pradinukų ir vyresnių klasių moksleivių mokytojais nebegali dirbti neturintieji aukštojo išsilavinimo ir pedagogo kvalifikacijos. „Tačiau ši nuostata netaikoma pedagogams, kuriems naujo Švietimo įstatymo įsigaliojimo dieną – 2011 m. liepos 1 d. – liko ne daugiau kaip 5 metai iki pensijos“, – DELFI teigė Švietimo ir mokslo ministerijos Komunikacijos skyriaus vedėja Nomeda Barauskienė.

Šiuo metu Lietuvoje mokytojauja 194 tokie asmenys. Neturintieji aukštojo išsilavinimo, daugiausia moko anglų ir lietuvių kalbų, informacinių technologijų, technologijų, matematikos, kūno kultūros, dailės, tikybos.

Daugiausia tokių pedagogų dirba Kaune (27), Vilniuje (25) ir Vilniaus rajone (14).

„194 mokytojai tarp 38 tūkst. Lietuvos mokytojų iš esmės turbūt problemos nedaro. Juolab manau, kad daugumos šių mokytojų krūviai yra ne patys didžiausi, dažniausiai jie turbūt tedirba kelias valandas ir moko specifinių dalykų – informatikos, pilietinio ugdymo ar panašiai“, – teigia Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) pirmininkas Audrius Jurgelevičius. Pasak A. Jurgelevičiaus, tarp jų yra ir įgyti aukštojo išsilavinimo dar nespėjusių jaunų mokytojų.

LŠPS pasisakė už įstatymo nuostatą, kad mokytojauti galėtų tik turintys aukštąjį išsilavinimą. Siekta, kad mokytojautų tik aukštos kvalifikacijos žmonės. „Tai – viena profesijos prestižo sudedamųjų dalių. Jeigu mokytoju galėtų dirbti bet kas, būtų sunku kalbėti apie aukštą mokytojo profesijos prestižą ir didelį atlyginimą už šį darbą“, – kalbėjo A. Jurgelevičius.

Apie atvejus, kad išsilavinimo neturintis mokytojas užimtų kvalifikaciją atitinkančių specialistų vietą, profsąjungos lyderis negirdėjo. „Šalies mastu problemos nėra, bet atskiroje mokykloje, ko gero, gali būti vienu kitu atveju problema, nes kiekvienam žmogui savi marškiniai arčiau kūno ir galbūt yra atvejų, kai kelių šimtų litų negauna kvalifikuotas mokytojas, nes jo vietoje sėdi žmogus be kvalifikacijos“, – sakė A. Jurgelevičius.

A. Jurgelevičiaus manymu, dažniausiai aukštojo išsilavinimo neturintys mokytojai dirba, nes nėra kam mokytojauti. Pasitaiko atvejų, kai vidurinį išsilavinimą teturintys asmenys laikomi iš žmogiškumo – kad neliktų be pajamų šaltinio.

 

http://www.delfi.lt/news/daily/education/lietuvos-mokyklose-darbo-randa-ir-mokytojai-su-viduriniu-issilavinimu.d?id=58817491

Mindaugas Jackevičius, delfi.lt
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.