Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Švenčionių rajono meno mokyklose vyko įspėjamasis streikas (0)

2012 Gegužės 28d.

Gegužės 28 d. trijų – Švenčionių, Pabradės ir Švenčionėlių –  meno mokyklų dirbantieji dviem valandom nutrauks darbą, protestuodami prieš nuolatinį atlyginimų vėlavimą ir kitus teisės aktų pažeidinėjimus. Po mėnesį ir daugiau atlyginimai darbuotojams vėluoja beveik visus mokslo metus, o mokyklų vadovai ir savivaldybės valdžia negali duoti jokių garantijų, kad situacija ims bent kiek keistis į gerąją pusę.

Streiko išvakarėse meno mokyklų profesinės sąjungos išplatino kreipimąsi į Švenčionių savivaldybės tarybos narius, kuriame kvietė ieškoti kelių konstruktyviam problemos sprendimui. Kreipimasis buvo perskaitytas gegužės 25 d. įvykusiame savivaldybės tarybos posėdyje. Pasak streiką organizuojančių profesinės sąjungos atstovų, jei rajono valdžia ir toliau nesiims realių žingsnių situaciją keisti į gerąją pusę, bus svarstomas neterminuoto streiko skelbimo klausimas.

KREIPIMASIS Į ŠVENČIONIŲ RAJONO TARYBOS NARIUS

Kreipiamės į Jus, kaip mūsų krašto žmonių išrinktą atstovą ir žmogų priėmusį sprendimus, kurie įstūmė mus į dabartinę nepavydėtiną situaciją. Nesame tikri, kad žinote kas vyksta Švenčionių rajone esančiose trijose – Švenčionių, Pabradės ir Švenčionėlių – meno mokyklose, o jei kažkokios žinios ir pasiekia, tai, spėju, ne visada atspindinčios realią situaciją.

Šiose mokyklose dirbantiems darbuotojams nuo jau šių mokslo metų pradžios vėluoja darbo užmokestis, o gerokai pavėlavus, jis išmokamas nesilaikant įstatymų, t.y. be delspinigių, mokyklų bendruomenės ir net jų vadovai laikomi nežinioje dėl ruošiamos mokyklų reorganizacijos. Net aukščiausi rajono valdžios pareigūnai – savivaldybės meras V. Vigelis ir administracijos direktorė V. Rastenienė – iš esmės negali paaiškinti kodėl susidarė tokia situacija ir kokių priemonių bus imtąsi ją taisyti. Neapsikentę tokios padėties, meno mokyklų profesinės organizacijos balandžio 23 d. įteikė reikalavimus mokyklų vadovams, reikalaudami laiku mokėti atlyginimus, o juos pavėluotai išmokėjus, sumokėti įstatymu numatytus delspinigius. Deja, po savaitės gauti visų mokyklų direktorių identiški atsakymai nuvylė darbuotojus. Be neaiškių išsisukinėjimų, jokių kitų viltingų žinių nebuvo pateikta. Gegužės 17 d. įvyko LR Darbo kodekse numatyta taikinimo procedūra, kuri irgi pasibaigė be rezultatų, tik paaiškėjo, jog šiuo metu situacija mokyklose yra kone katastrofiška – per pirmus tris mėnesius išnaudota virš 70 proc. metams skirto darbo užmokesčio fondo, o rajono valdžia planuoja imtis tik kosmetinių priemonių taisyti padėtį. Todėl, vadovaudamosi teisės aktais, visų trijų mokyklų profesinės sąjungos gegužės 28 d. skelbs įspėjamąjį streiką.

Ir tik žinia apie būsimą streiką išjudino Švenčionių rajono savivaldybės valdžią – paskubomis imtąsi domėtis mokytojų nepasitenkinimo priežastimis, iš mokyklų vadovų pareikalauta atsakomybės už neefektyvų finansų valdymą, nors asignavimų valdytojais jie buvo paskirti tik nuo 2012 metų pradžios, kai atlyginimai jau beviltiškai vėlavo, o profesinių organizcijų pirmininkus savivaldybės administracijos direktorė po vieną pasikvietė kalbėtis už uždarų durų. Gegužės 23 d. įvykęs susitikimas su p. V. Rasteniene ir keliais administracijos darbuotojais nieko nepakeitė. Be aiškinimų, kad Finansų ministerija vėluoja pervesti lėšas, o mokyklų vadovai laiku nesiėmė taupymo priemonių, nieko naujo neišgirdome. Tokia Švenčionių valdininkų reakcija rodo tik viena – net nebandant ieškoti problemų sprendimo, siekiama kovoti tik su jos pasekmėmis, o kitais žodžiais tariant, su tais, kurie nesitaiksto su vykstančia savivale bei grubiu įstatymų laužymu.

Kreipiamės į Jus kaip į mūsų atstovą prašydami:

a) koreguojant 2012 metų biudžetą, numatyti lėšų meno mokykloms tiek, kad jose dirbantys darbuotojai nebūtų verčiami dirbti nemokamai;
b) priimti kitus sprendimus, kurie leistų 2012/2013 mokslo metus pradėti gavus pilną atlyginimą už atostogas;
c) pareikalauti iš savivaldybės administracijos darbuotojų bei meno mokyklų vadovų besąlygiško įstatymų laikymosi net ir tada, kai tai jiems nepatinka;
d) savo, kaip tarybos nario autoritetu paakinti Švenčionių rajono savivaldybės administracijos darbuotojus bei meno mokyklų vadovus gerbti dirbančių žmonių teisę į laiku bei pilnai mokamą atlyginimą ir tiesiog neignoruoti Konstitucijoje numatytos teisės į orų darbą.

Neatsižvelgus į mūsų prašymus ir toliau pažeidinėjant meno mokyklose dirbančių darbuotojų teises, profesinės sąjungos svarstys neterminuoto streiko galimybę.

Švenčionių rajono švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo
Švenčionių meno mokyklos organizacijos pirmininkas                                       Stasys Montrimas

Švenčionių rajono švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo
Pabradės meno mokyklos organizacijos pirmininkė                                      Margarita Matiušonok

Švenčionių rajono švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo
Švenčionėlių meno mokyklos organizacijos pirmininkė                                      Irma Asinavičienė

 

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.