Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Premjero patarėjas Andrius Bielskis: valstybė privalo daugiau lėšų skirti švietimui (0)

2013 Birželio 7d.

Birželio 6 dieną LŠPS valdybos posėdyje dalyvavo Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus visuomeninis patarėjas švietimo ir mokslo klausimais prof. Andrius Bielskis. Prisistatydamas patarėjas kalbėjo, kad pats yra Mykolo Riomerio universiteto profesorius pedagogas, todėl švietimo problemas jis žino iš vidaus, tačiau jam įdomu ir reikalinga žinoti platesnę sferą. Profesorius mielai susitinka su visais švietimo bendruomenės atstovais.

Pokalbis prasidėjo diskusija apie profesinių sąjungų reprezentatyvumą ir vienijimosi procesus. A.Bielskis uždavė retorinį klausimą, su kuria profesine sąjunga Vyriausybė turėtų kalbėtis, jei švietimo sektoriuje veikia kelios profesinės sąjungos? LŠPS valdybos nariai išsakė nuomonę, kad Vyriausybė ar Švietimo ir mokslo ministerija turėtų kviestis visas norinčias tartis profesines sąjungas. Jei kuri nenori ar nesugeba formuluoti konstruktyvių pasiūlymų, tai tokia profesinė sąjunga pasmerkta anksčiau ar vėliau sunykti. Profsąjungos lyderiai prisiminė negatyvią buvusio švietimo ir mokslo ministro veiklą: "skaldyk ir valdyk". A. Bielskis patikino, kad dės pastangas, jog ši Vyriausybė nemanipuliuotų profesinių sąjungų nuomonėmis. LŠPS valdybos nariai kalbėjo, kad deda pastangas profesinių sąjungų vienybei siekti ir pasidžiaugė sėkmingu bendradarbiavimu su LŠĮPS.

Po to pokalbis pakrypo į strategines švietimo sistemos problemas. Visi sutarė, kad šiuo metu pagrindinė problema yra švietimo finansavimas. Profesorius pažymėjo, kad buvusi Vyriausybė du kartus mažino moksleivio krepšelį. Būtina kuo skubiau atstatyti jo dydį, tačiau tam priešinasi finansų ministras R. Šadžius. Netgi nuogastauta, jog mokinio krepšelį reikės dar mažinti. Profsąjungos atstovus papiktino tokia žinia. "Ekonominė krizė baigėsi, o mokytojai privalo išlaikyti mokyklas, ar tai matyta kur nors civilizuotame pasaulyje", - piktinosi Šiaulių susivienijimo pirmininkė Rasa Jasmontienė.

Buvo sutarta, jog tiek premjero patarėjas bandys įtikinti premjerą, tiek savo ruožtu profesinė sąjunga visomis galiomis spaus visas valdžios institucijas, kad švietimui būtų skiriamas tinkamas finansavimas.

Atskirai aptarta vaikų mažėjimo problema, kuri labai apsunkina pedagogų padėtį. Visos Vyriausybės tik konstatuoja šią problemą, tačiau nesiima jokių veiksmų jai spręsti. LŠPS yra parengusi pasiūlymų paketą, jį teikė ir praeitos kadencijos ŠMM, tačiau jokių konkrečių veiksmų nesiimta. Pagrindinė priemonė, kuri sušvelnintų mokytojų pertekliaus problemą - profesinė arba išankstinė mokytojų pensija.

Vaikų globos namų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Vita Konovalovienė išsakė vaikų globos namų senas bėdas. Auklėtojai paversti socialiniais darbuotojais, tačiau dirba pedagoginį darbą ir gauna labai mažas algas. "Taip, aš buvau vienuose vaikų globos namuose, mačiau, kad materialinė jų padėtis tikrai puiki, tačiau vaikams labai trūksta žmogiško dėmesio. Ar gali dideliu krūviu ir mažą atlygį gaunantis žmogus atiduoti visą dūšią?", - retoriškai klausė premjero patarėjas.

Po netrumpo pokalbio, A.Bielskis paprašė raštu suformuluoti išsakytus pasiūlymus ir pageidavimus, kuriuos jis būtinai perduos Ministrui pirmininkui.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.