Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Keisis švietimo finansavimas (0)

2013 Liepos 26d.

Liepos 26 d. didžiausių šalies mokytojų profesinių sąjungų – Lietuvos švietimo profesinės sąjungos ir Lietuvos švietimo įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos – vadovai Audrius Jurgelevičius ir Eugenijus Jesinas susitiko su Lietuvos Respublikos ministru pirmininku Algirdu Butkevičiumi. Profesinių sąjungų inicijuotame susitikime buvo kalbama apie švietimo finansavimą ir jo perspektyvas.

Pokalbio pradžioje premjeras priminė, kad šiuo metu Lietuva ruošiasi euro įvedimui ir ši aplinkybė gerokai mažina viešojo sektoriaus išlaidų didinimą. Tačiau dėl to, kad švietimo finansavimas negali daugiau mažėti, sutarimas buvo pasiektas. Vyriausybės vadovas vienareikšmiškai sutiko, kad vykdant šių metų biudžetą ir planuojant kitų metų valstybės išlaidas, reikia laikytis nuostatos, jog nepanaudoti pinigai dėl sumažėjusio mokinių skaičiaus turi likti švietimo sistemoje. Taip būtų užtikrintas stabilesnis mokyklų finansavimas, garantuojantis tiek aukštesnę moksleivių ugdymo kokybę, tiek geresnes mokytojų darbo sąlygas. Kartu pokalbio dalyviai sutarė, jog būtina radikaliai reformuoti dabartinę mokyklų finansavimo tvarką taikant mokinio krepšelį, t. y. keisti jį klasės krepšeliu. Artimiausiu metu bus pradėti ruošti tai reglamentuojantys dokumentai. Kitas susitikime aptartas klausimas – ikimokyklinio ugdymo finansavimo tobulinimas. Profesinės sąjungos reikalauja, kad būtų įvestas pilnas, t. y. 8 valandų, ikimokyklinuko krepšelis. Vyriausybės vadovas sutiko su šiuo pasiūlymu, tačiau valstybės galimybės leidžia tai padaryti palaipsniui, įvedant po 2 valandas kasmet.

Kartu profesinių sąjungų vadovai sutarė, kad naujųjų mokslo metų išvakarėse su premjeru, dalyvaujant švietimo ir mokslo, finansų ir socialinių reikalų ir darbo ministrams, aptars konferencijos „Lietuvos švietimas – šalies prioritetas ir jo idetifikavimo bei įteisinimo problemos“ rezoliucijoje išdėstytų reikalavimų įgyvendinimo galimybes ir laiką.

http://tv.lrytas.lt/?id=13748410471373578596

 

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.