Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

ŠMKK pirmininkė A. Pitrėnienė: „Švietimui skirti pinigai negali būti naudojami savivaldybių skoloms padengti“ (0)

2013 Spalio 10d.

Į ketvirtadienį Seime Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkės Audronės Pitrėnienės ir Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininko Audriaus Jurgelevičiaus bei Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko Eugenijaus Jesino organizuotą spaudos konferenciją „Švietimo bendruomenė prieš planus mokinio krepšelio lėšomis apmokėti savivaldybės įsiskolinimus“ susirinkę švietimu besirūpinantys profesinių sąjungų pirmininkai ir politikai išreiškė pasipiktinimą dėl Finansų ministerijos parengto 2014 metų valstybės ir savivaldybės biudžetų įstatymo projekto, kuriame nustatyta, jog sutaupytos mokinio krepšelio lėšos gali būti panaudojamos įsiskolinimams už įvairius darbus ir paslaugas padengti.


Seimo Darbo partijos frakcijos narė A. Pitrėnienė išreiškė susirūpinimą, kad dėl „2014 m. valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo“ projekto nuostatų, mokyklos gali būti verčiamos neracionaliai, kenkiant ugdymo kokybei, taupyti. Tuo metu sutaupytos lėšos būtų skiriamos vadinamosioms švietimo reikmėms, tarp jų ir įvairiausiems įsiskolinimams padengti.


„Švietimo įstatymo preambulėje įrašyta, kad švietimas yra „prioritetinė valstybės remiama visuomenės raidos sritis“. Bet jeigu švietimui skirtos lėšos bus panaudojamos ne tik ugdymo reikmėms, kaip tas prioritetas bus įgyvendinamas?“, – stebėjosi A. Pitrėnienė ir pabrėžė, jog specialios tikslinės dotacijos mokinio krepšeliui turėtų būti naudojamos tik mokymo reikmėms. „Dėl mokinio krepšelio lėšų trūkumo mokyklos išnaudoja tik mažą dalį bendrųjų ugdymo planų teikiamu ugdymo proceso organizavimo lankstumo galimybių. Ypač tai būdinga mažų kaimo vietovių mokykloms“, – sakė Darbo partijos frakcijos narė.


Parlamentarei pritarė ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas, kuris patikino, jog dėl mokinių mažėjimo mokyklose likusios mokinių krepšeliams skirtos lėšos, neturėtų būti panaudojamos savivaldybių skoloms padengti. „Jau 2013 metais mokykloms drastiškai trūksta lėšų. Kai kurios mokyklos dėl to yra tiesiog uždaromos, mokytojų koeficientai mažinami iki minimalių. Finansų ministerija net nesigilindama imasi veiksmų, kurie tiesiogiai atsilieps mokymo kokybės prastėjimui“, – piktinosi E. Jesinas.


Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius apgailestavo, kad pagal Europos Komisijos ataskaitą bendrame Europos kontekste Lietuvos mokytojai ir taip atrodo apgailėtinai ir, pasak jo, priėmus tokius įstatymo projektus, situacija taptų kritiška.


Spaudos konferencijoje dalyvavusi Darbo partijos deleguota Švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasausienė patikino, jog Švietimo ir mokslo ministerija griežtai nepritaria įstatymo projekte galimai numatytoms nuostatoms. „Ugdymo kokybė neturi ir negali prastėti, todėl projekto nuostatai dėl mokinio krepšelio lėšų panaudojimo įvairiems įsiskolinimams padengti griežtai nepritariame“, – sakė viceministrė.


Mokyklų finansavimo tvarka, gavusi mokinio krepšelio pavadinimą, buvo patvirtinta dar 2002 metais. Krepšelis yra skiriamas išskirtinai ugdymui organizuoti: mokyklų ir pagalbos mokiniui specialistų atlyginimams, vadovėliams, mokymo priemonėms, mokyklos valdymui, bibliotekai ir kitiems ugdymo tikslams.

 

BNS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.